• Malediwy
  Malediwy słyną z doskonałych warunków do plażowania i uprawiania sportów wodnych oraz jako kraina egzotycznej przyrody. Są wymarzonym miejscem na błogi relaks na plaży, niezależnie od pory roku. Zielony ląd otoczony pierścieniami piaszczystych, złocistych plaż oferuje jednak znacznie więcej atrakcji…
 • Kafejki w Nyhavn
  1
  Duńczycy, jak chyba żaden inny naród, są mistrzami w radzeniu sobie z kapryśną pogodą czy skrywaniu się przed deszczowo-wietrzną aurą. Kiedy zaczyna podać lub wiać, biegną do tradycyjnych, drewnianych pubów, podziemnych barów lub uroczych kafejek nad słynnym kanałem Nyhavn – ten przytulny sposób spędzania czasu nazywają hygge. Doświadczyć go możesz w Kopenhadze.
 • Alpy Berneńskie i świąteczne jarmarki
  Planujesz zimowy urlop? Jeśli za swą narciarską destynację obrałeś Alpy Szwajcarskie, a termin wyjazdu przypada na grudzień, nie zapomnij wpaść po drodze do Berna. Berneńskie jarmarki bożonarodzeniowe z pewnością wprawią Cię w świąteczny nastrój.
 • Centrum Tokio nocą
  3
  2
  Niektóre miasta są bardziej niebezpiecznie niż dzika dżungla. Szymon Drobniak, biolog ewolucyjny i popularyzator nauki, zebrał i opisał najniebezpieczniejsze pułapki, jakie czyhają na turystów w miastach. Dzięki temu powstał "przewodnik, po którym odechce wam się podróży, a i w domu poczujecie się nieswojo". 
 • Katedra w Lyonie podczas Święta Świateł
  6
  7
  Co? Gdzie? Kiedy? Jeśli szukasz wydarzenia, na które warto się wybrać, mamy kilka propozycji. Festiwal jazzu dla miłośników muzyki, piwa dla spragnionych, świateł dla kochających widowiska, a także jarmark świąteczny w magicznym i romantycznym belgijskim mieście…
 • Bagaże z nartami
  3
  1
  Nadchodzi sezon narciarski – planując podróż samolotem na narty do Włoch czy Francji, warto poznać zasady przewożenia sprzętu sportowego przyjęte przez wybrane linie lotnicze. Zanim zdecydujesz się na zakup biletu, porównaj ich ofertę – poniżej podpowiadamy, co i za ile można zabrać, latając z Wizz Airem, Ryanairem i LOT-em.
 • Elżbieta Dzikowska i plemię Mursi
  96
  110
  "Myślę, że polskie tradycje zanikają, ponieważ państwo o nie nie dba. Bardzo podoba mi się Norwegia, w której jest wysoki poziom życia, ale tez zachowana tradycja. 90% kobiet ma w swoich szafach stroje regionalne, które zakładają przy okazji świąt narodowych, imienin sąsiadów czy wizyt w kościele" - powiedziała Elżbieta Dzikowska. Z słynną podróżniczką rozmawiamy o smutku Indian, wypieraniu tradycji przez nowoczesność i braku multikulturowości w naszym społeczeństwie. Pretekstem do spotkania była premiera książki "Tam, gdzie byłam 2".
 • Mekong
  5
  W dzisiejszych czasach Azja Południowo-Wschodnia to raj dla podróżników. Zobaczyć tu można niesamowite świątynie buddyjskie i hinduistyczne w Kambodży czy Tajlandii, podziwiać na własne oczy tutejszą przyrodę tak odmienną od Europejskiej oraz zabawić się w nowoczesnych metropoliach jak Singapur czy Hong Kong. Mieszkający tu ludzie są otwarci, ciepli i gościnni (choć także nieśmiali) oraz dumni ze swojej bogatej kultury, architektury czy wspaniałej i smacznej jak nigdzie indziej kuchni. Te wszystkie czynniki składają się na obraz niesamowitego miejsca na Ziemi, do którego gdy raz się przyjedzie, chce się nieustannie wracać.
 • Jeepney
  1
  5
  Azja potrafi oduczyć schematycznego myślenia. Często prawdziwą przygodą jest nie pobyt w danym miejscu, a próba dotarcia do niego: jeepneye czy tuktuki, które dla turysty mogą wyglądać jak totalna improwizacja, tam, gdzie się ich używa są zupełnie normalne i nikogo nie dziwią. Jak przemieszczać się po Azji, żeby podróż była ciekawa, niedroga i wygodna?
 • Snorkeling
  1
  Nie każdy ma czas, by robić pełny kurs nurkowy. To wcale nie znaczy, że trzeba rezygnować z niesamowitych podwodnych widoków. Zawsze pozostaje snorkeling, czyli nurkowanie z rurką, które staje się coraz popularniejszym sportem wodnym. Stanowi alternatywę dla tych, którzy nie mają odwagi na głębsze nurkowanie. Gdzie najlepiej jest je uprawiać? Oto rejony, które polecamy waszej uwadze.
 • Dubaj
  17
  18
  Emirat chce podwoić liczbę gości z naszego kraju. Będą nowe połączenia lotnicze i pieniądze na promocje.
 • Koło ratunkowe na plaży
  8
  1
  W 56 proc. rodzin, w których są dzieci w wieku szkolnym, na co najmniej tygodniowy wypoczynek wyjechały wszystkie dzieci - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. W 34 proc. rodzin - nie wyjechało żadne dziecko, w 10 proc. - nie wszystkie.
 • Polacy

  Nieoczekiwana zmiana miejsc? "W polsko-niemieckim związku zaczęło pękać"

 • Transparenty zawieszone przez kibiców przed Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy, w kórym operowano Tomasza Golloba

  Tomasz Gollob w stanie śpiączki farmakologicznej. Żużlowiec oddycha przez respirator

 • Emmanuel Macron

  Doradca prezydenta: W programie Macrona są rzeczy niepokojące dla Polski

Zobacz więcej