• Alpy Berneńskie i świąteczne jarmarki
  Planujesz zimowy urlop? Jeśli za swą narciarską destynację obrałeś Alpy Szwajcarskie, a termin wyjazdu przypada na grudzień, nie zapomnij wpaść po drodze do Berna. Berneńskie jarmarki bożonarodzeniowe z pewnością wprawią Cię w świąteczny nastrój.
 • Centrum Tokio nocą
  3
  2
  Niektóre miasta są bardziej niebezpiecznie niż dzika dżungla. Szymon Drobniak, biolog ewolucyjny i popularyzator nauki, zebrał i opisał najniebezpieczniejsze pułapki, jakie czyhają na turystów w miastach. Dzięki temu powstał "przewodnik, po którym odechce wam się podróży, a i w domu poczujecie się nieswojo". 
 • Katedra w Lyonie podczas Święta Świateł
  6
  7
  Co? Gdzie? Kiedy? Jeśli szukasz wydarzenia, na które warto się wybrać, mamy kilka propozycji. Festiwal jazzu dla miłośników muzyki, piwa dla spragnionych, świateł dla kochających widowiska, a także jarmark świąteczny w magicznym i romantycznym belgijskim mieście…
 • Bagaże z nartami
  3
  1
  Nadchodzi sezon narciarski – planując podróż samolotem na narty do Włoch czy Francji, warto poznać zasady przewożenia sprzętu sportowego przyjęte przez wybrane linie lotnicze. Zanim zdecydujesz się na zakup biletu, porównaj ich ofertę – poniżej podpowiadamy, co i za ile można zabrać, latając z Wizz Airem, Ryanairem i LOT-em.
 • Elżbieta Dzikowska i plemię Mursi
  96
  110
  "Myślę, że polskie tradycje zanikają, ponieważ państwo o nie nie dba. Bardzo podoba mi się Norwegia, w której jest wysoki poziom życia, ale tez zachowana tradycja. 90% kobiet ma w swoich szafach stroje regionalne, które zakładają przy okazji świąt narodowych, imienin sąsiadów czy wizyt w kościele" - powiedziała Elżbieta Dzikowska. Z słynną podróżniczką rozmawiamy o smutku Indian, wypieraniu tradycji przez nowoczesność i braku multikulturowości w naszym społeczeństwie. Pretekstem do spotkania była premiera książki "Tam, gdzie byłam 2".
 • Mekong
  5
  W dzisiejszych czasach Azja Południowo-Wschodnia to raj dla podróżników. Zobaczyć tu można niesamowite świątynie buddyjskie i hinduistyczne w Kambodży czy Tajlandii, podziwiać na własne oczy tutejszą przyrodę tak odmienną od Europejskiej oraz zabawić się w nowoczesnych metropoliach jak Singapur czy Hong Kong. Mieszkający tu ludzie są otwarci, ciepli i gościnni (choć także nieśmiali) oraz dumni ze swojej bogatej kultury, architektury czy wspaniałej i smacznej jak nigdzie indziej kuchni. Te wszystkie czynniki składają się na obraz niesamowitego miejsca na Ziemi, do którego gdy raz się przyjedzie, chce się nieustannie wracać.
 • Jeepney
  1
  5
  Azja potrafi oduczyć schematycznego myślenia. Często prawdziwą przygodą jest nie pobyt w danym miejscu, a próba dotarcia do niego: jeepneye czy tuktuki, które dla turysty mogą wyglądać jak totalna improwizacja, tam, gdzie się ich używa są zupełnie normalne i nikogo nie dziwią. Jak przemieszczać się po Azji, żeby podróż była ciekawa, niedroga i wygodna?
 • Snorkeling
  1
  Nie każdy ma czas, by robić pełny kurs nurkowy. To wcale nie znaczy, że trzeba rezygnować z niesamowitych podwodnych widoków. Zawsze pozostaje snorkeling, czyli nurkowanie z rurką, które staje się coraz popularniejszym sportem wodnym. Stanowi alternatywę dla tych, którzy nie mają odwagi na głębsze nurkowanie. Gdzie najlepiej jest je uprawiać? Oto rejony, które polecamy waszej uwadze.
 • Dubaj
  17
  18
  Emirat chce podwoić liczbę gości z naszego kraju. Będą nowe połączenia lotnicze i pieniądze na promocje.
 • Koło ratunkowe na plaży
  8
  1
  W 56 proc. rodzin, w których są dzieci w wieku szkolnym, na co najmniej tygodniowy wypoczynek wyjechały wszystkie dzieci - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. W 34 proc. rodzin - nie wyjechało żadne dziecko, w 10 proc. - nie wszystkie.
 • Schody Hiszpańskie w Rzymie
  50
  15
  7 turystów , w tym dwoje z Polski, otrzymało kary za picie napojów na Schodach Hiszpańskich w Rzymie, gdzie po zakończonym właśnie remoncie w trosce o ten zabytek wprowadzono surowe zasady. Miejsce to jest skrupulatnie pilnowane przez policję i straż miejską.
 • Promenada w Nicei na któej doszło do zamachu
  7
  W pierwszym półroczu tego roku Paryż i okolice odwiedziło milion turystów mniej niż w 2015 r. - podaje francuski Regionalny Komitet Turystyki. "Jest ciężko. W tygodniu mamy teraz około 50 nakryć dziennie, a rok temu było ich 120" - mówi PAP właściciel paryskiej restauracji Anthony Sebag.
 • Wybory w Polsce

  NOWY SONDAŻ wyborczy. Platforma Obywatelska ostro w górę, PiS traci

 • Piotr Gliński, Michał Kamiński i Ryszard Terlecki

  Piotrowicz, Staniszkis, Gliński, Terlecki, Kamiński. Jak to jest, że porzucamy swoje przekonania?

 • Wojsko

  "Wojnę wygrywa rezerwa". Czy zasadnicza służba wojskowa powinna powrócić?

Zobacz więcej