• Split, Chorwacja
  5
  84
  Przy wjeździe do Chorwacji czekają turystów w tym roku kontrole graniczne. Dodatkowo, chorwacki rząd podniósł opłaty za autostrady. O ile wydłuży się i jak bardzo wzrośnie koszt podróży do tego kraju? O czym jeszcze warto wiedzieć podróżując tego lata do Chorwacji?
 • Malta
  9
  6
  Malta to niewielkie państwo znajdujące się na położonej na Morzu Śródziemnym wysepce wielkości Krakowa. To kameralne i urokliwe miejsce świetnie nadaje się zarówno na rodzinny wypoczynek, jak i intensywne zwiedzanie. Dla tych, którzy chcą odwiedzić Maltę, mamy kilka praktycznych wskazówek.
 • Czeski raj - fot. Ladislav Renner
  1
  Malownicze miasta skalne w Czechach są idealnym miejscem na wiosenną wycieczkę. Do najbardziej znanych należą Czeski Raj, Skały Adrszpasko-Teplickie i Czeska Szwajcaria. Na turystów czekają tu ogromne wieże piaskowcowe, tajemnicze wąwozy, ruiny starych zamków i punkty widokowe, z których rozciągają się zapierające dech w piersiach krajobrazy.
 • Skopje najtańszą europejską stolicą. Widok z mostu w centrum miasta
  Umiejętnie planując majówkę, z pomocą kilku dni urlopu, można w tym roku odpoczywać aż 9 dni. W tym czasie ceny w kurortach w Europie charakteryzują się dużym rozstrzałem cenowym: od 204 zł w Skopje do 2256 zł na wyspie Mykos.
 • Korzeniowy Dół. Wąwóz w Kazimierzu Dolnym
  14
  54
  Ten pomysł może zaskakiwać i wiele osób zaskakuje. Także turystów, choć to ponoć im chciałby wyjść naprzeciw burmistrz Kazimierza Dolnego, który zaproponował, by wybrukować znany lessowy wąwóz, Korzeniowy Dół. Dodatkowo to unikatowe ze względy na walory przyrodnicze miejsce mają oświetlić latarnie.
 • Światynia Wat Arun w Tajlandii
  1
  Podróże do Azji do niedawna były drogie i nie zawsze bezpieczne – obecnie są świetnym pomysłem na wakacje. Można wybrać się na własną rękę lub do lubianego kurortu... Jedni wolą zaszyć się w egzotycznej dżungli, inni wylegiwać na pięknej plaży? Azja słynie z różnorodności – trzeba tylko wsiąść na pokład samolotu, aby obudzić się w świecie pełnym smaków, barw, dźwięków, religii i kultur…
 • Lizbona
  2
  7
  Każdemu, kto widział film Wima Wendersa z 1994 "Lisbon Story" musiało przejść do głowy, by do stolicy Portugalii wybrać się tylko w jednym celu – posłuchać fado. Cel jest do osiągnięcia prostszy, niż komukolwiek się wydaje.
 • Wnętrza zamku w Łańcucie
  1
  9
  Unikatową kolekcję historycznych pojazdów zaprzęgowych, oryginalne wnętrza zamku w Łańcucie (Podkarpackie), dawnej rezydencji Lubomirskich i Potockich i największą w Polsce kolekcję zabytkowego wyposażenia cerkwi będzie można obejrzeć w pierwszy weekend kwietnia, za pół ceny biletu.
 • Diabelski młyn w Dubaju
  Dubaj do niedawna był pustynią, także Szanghaj czy Bangkok są klasycznymi przykładami miast, które w krótkim czasie z wiosek przeistoczyły się w metropolie. Malediwy czy Wyspy Kanaryjskie do niedawna były nieznanymi rajami dla wybranych, a obecnie są jednymi z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Przez 20 ostatnich lat wiele miejsc uległo też w wyniku konfliktów, wojen oraz kataklizmów przyrody. Obok nich są zaś takie, w których czas się niemal zatrzymał…
 • Lampiony nad Zagrzebiem; fot, Matija Spelic
  Zagrzeb jest jedną z mniejszych stolic europejskich. Licząc niespełna 800 tysięcy mieszkańców i zajmując stosunkowo niewielką przestrzeń sprawia, że jest do poznania w jeden udany weekend.
 • Budva w Czarnogórze
  9
  Niemal sześć milionów przyjezdnych odwiedziło w ubiegłym roku Czarnogórę. To ogromny wzrost, bo dekadę wcześniej do tego kraju docierało mniej niż trzy miliony gości - i to zazwyczaj z krajów dawnej Jugosławii, a także z oddalonych przez Adriatyk Włoch. Czarnogóra zachwyca i nęci i wciąż - w przeciwieństwie do wielu kierunków z basenu Morza Śródziemnego wciąż nie jest miejscem zadeptanym.
 • W drodze do obozu nr 1
  12
  307
  Kiedy jadę na wyprawę i się wspinam, to nie myślę jak bardzo jest to niebezpieczne. Skupiam się na tym, żeby robić to pewnie i dobrze. Tak jak każdy z nas za kierownicą samochodu. Choć jest to niebezpiecznie to i tak to robimy - mówi w rozmowie z dziennik.pl Adam Bielecki, polski himalaista, zdobywca czterech ośmiotysięczników.
 • Cukinia czy kabaczek

  Lekkostrawna, syci na długo. Idealna na odchudzanie: CUKINIA

 • Protest pod domem J. Kaczyńskiego

  Dr hab. z UMCS o protestach: Ja bym kazał strzelać do tego bydła

 • Czereśnie

  Czysta 15, czyli najmniej skażone pestycydami warzywa i owoce

Zobacz więcej