• Na Mazury!
  214
  Czy wiesz, że Mazury wcale nie są Krainą Tysiąca Jezior? Czy zdajesz sobie sprawę, że to właśnie w tej części Polski swój dom mają żubry, dzikie konie i bociany? Mazury to prawdziwie zaskakujący region i to nie tylko pod względem zapierających dech w piersiach krajobrazów. Przygotowaliśmy 10 mało znanych ciekawostek o tym niezwykłym miejscu.
 • Na urlop!
  1
  By z wakacyjnych wojaży nad swojskie czy ciepłe morze powrócić zrelaksowana, piękniejsza niż przed wyjazdem, w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, trzeba o to zadbać jeszcze przed urlopem. Przygotowania do wyjazdu polegają między innymi na mądrych i odpowiedzialnych zakupach kosmetyków i innych niezbędnych gadżetów na plażę. Bez pośpiechu zrób listę zakupów, nie będziesz potem biegać po kurorcie w poszukiwaniu potrzebnych artykułów.
 • Pompeje
  1
  12
  Pompeje wciąż zaskakują - tak włoskie media podsumowują kolejne znalezisko na terenie wykopalisk archeologicznych. Podczas prac konserwacyjnych odkryto tam grobowiec rzymskiego notabla, organizatora wielkich widowisk w starożytnym mieście.
 • Wyspa Wielkanocna
  1
  Stworzyli unikatowy system zapisu i wykuwali wielotonowe posągi kamienne - starożytni Egipcjanie? Nie! Mieszkańcy jednego z najbardziej odosobnionych miejsc na Ziemi - Wyspy Wielkanocnej. Mimo dekad badań ich dzieje nadal kryją wiele niewiadomych.
 • Koło ratunkowe na plaży
  7
  4
  Najdroższa nadmorska plaża we Włoszech znajduje się w Pietrasanta w Toskanii. Za luksusowe warunki wypoczynku w tzw. prezydenckiej altanie trzeba zapłacić w szczycie sezonu w sierpniu do 1000 euro dziennie, czyli tyle, ile miesięcznie zarabia wielu Włochów.
 • Bukareszt
  Wiele miast porównuje się do Paryża, ale niewiele z nich było faktycznie na nim wzorowanych. Nazywany także bałkańskim Chicago albo małym Stambułem Bukareszt przedstawia mieszankę stylów i tradycji, która daje niepowtarzalny efekt. Po stolicy Rumunii spodziewaliście się tylko socrealistycznych bloków z czasów Ceausescu? Koniecznie czytajcie dalej.
 • 54
  To, ile hotel ma gwiazdek, nie jest dziełem przypadku czy uznania. Zasady ich przyznawania są w Polsce ściśle określone i bardzo szczegółowe. Wyjaśniamy, czego należy się spodziewać w hotelach w zależności od liczby przyznanych mu gwiazdek.
 • Mural w Chałupach fot. dzięki uprzejmości Urzęd Gminy Władysławowo
  7
  46
  Nadmorskie Chałupy od lat kojarzone są z plażą nudystów. Miejsce to spopularyzował Zbigniew Wodecki, śpiewając jeden ze swych największych przebojów: "Chałupy Welcome To". W te wakacje setki turystów jadą do Chałup nie tylko po to, by - jako tekstylni lub rozebrani - odwiedzić słynną plażę. Nową atrakcją stał się mural z piosenkarzem.
 • Filipiny - jedna z tysiąca plaż na wyspach
  6
  Plaże jak z marzeń. Biały piasek, turkusowa woda, a gdzieś w tle zielony tropikalny las. Takie właśnie miejsca znajdziesz na Filipinach. To doskonałe miejsce na egzotyczny urlop, który z jednej strony nie polega na wylegiwaniu się całymi dniami na plaży, z drugiej jednak nie wymaga przedzierania się przez dżunglę z plecakiem. Zobacz, co jeszcze znajdziesz na filipińskich wyspach.
 • Mapa
  Zabytki Tarnowskich Gór, w tym pozostałości po kopalniach rud srebra, ołowiu i cynku - wyrobiska i szyby górnicze, zostały wpisane w niedzielę na Listę światowego dziedzictwa UNESCO podczas odbywającej się w Krakowie 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa. Jest to 15. polski obiekt na liście.
 • mazury jezioro pomost łódka
  14
  108
  Czyste jeziora w Polsce? Jakość wody doskonała? Tak, to możliwe. Komisja Europejska przyjrzała się polskim kąpieliskom – w niektórych z nich jakość wody określiła właśnie jako "doskonałą".
 • Chałupy
  7
  1
  Nagość w specjalnie wydzielonych miejscach, mająca służyć zbliżeniu się z naturą nie musi być niczym zdrożnym. Historia plaż nudystów sięga 1920 roku – to wtedy założono pierwszą plażę dla miłośników kąpieli słonecznych w stroju Adama i Ewy. Ludzkie ciało i nagość już od dawna nie są tematami tabu, ale niektóre regiony świata stawiają w tym wyzwoleniu poprzeczkę naprawdę wysoko.
 • Adam Nawałka

  Nawałka czuje się odpowiedzialny za porażkę, ale winę zwalił na umiejętności piłkarzy

 • Konwencja wyborcza PiS

  Odstrzał państwowców. Uroili sobie, że jeśli PiS przejmie władzę, wreszcie naprawią Polskę

 • minister Mariusz Błaszczak

  Kabaret Mariusza Błaszczaka

Zobacz więcej