Adam Bielecki: Jeśli ktoś w górach nie odczuwa strachu, to zapewne szybko zginie

| Aktualizacja:

Kiedy jadę na wyprawę i się wspinam, to nie myślę jak bardzo jest to niebezpieczne. Skupiam się na tym, żeby robić to pewnie i dobrze. Tak jak każdy z nas za kierownicą samochodu. Choć jest to niebezpiecznie to i tak to robimy - mówi w rozmowie z dziennik.pl Adam Bielecki, polski himalaista, zdobywca czterech ośmiotysięczników.

wróć do artykułu
  • ~osykosy
    (2017-03-16 07:43)
    Strachu nie odczuwa tylko człowiek chory psychicznie i Antoni Maciarewicz (mój IDOL).
  • ~mędrzec
    (2017-03-16 07:50)
    W Himalajach najstraszniejsze nie są wysokości, mróz czy wiatr, ale.... YETI! Tego się boją himalaiści, ale nie każdy jest gotów się do tego przyznać.
  • ~Jarząbek
    (2017-03-16 10:30)
    Socjopata/psychopata to Adam Bielecki, umierający obok kolega to drobna niedogodność, ale tylko wtedy gdy trzeba włożyć wysiłek by go ominąć. Nie życzę nikomu znajomości czy pracy z kimś takim.
  • ~tcw
    (2017-03-16 15:52)
    Bzdury opowiada Bielecki z tym pierwszym wejściem tego samego dnia. Kto zna historię himalaizmu ten wie kto jest uznawany za pierwszą kobietę na K2. Mimo tego, że zaledwie kilka godzin później weszła inna kobieta i to z tej samej wyprawy. Tu nie ma sentymentów. O ile podaje się zespół jako pierwszych zdobywców to dwie różne wyprawy to już co innego.
  • ~Baron Barinkay
    (2017-03-16 14:41)
    Czy w interesie ich rodzin, debilom tego typu nie należy ograniczyć wolności do samobójstwa? Nie należny ich zachęcać do rzucania się pod pendolino ale można im zasugerować, że w przypadku śmierci pod kołami expresu przyjemność jest taka sama ale koszty sprowadzenia zwłok i pochówku będą znacznie mniejsze.
  • ~maku
    (2017-03-17 09:01)
    w zyciu nie chcialbym z tym panem wejsc, grupa wchodzi razem i schodzi razem - egozentryczny baran
  • ~Tarantula
    (2017-03-17 14:28)
    Trzeba odróznić strach od uwagi i czujności. Natura ludzka jest bardzo dziwna.
  • ~Luk
    (2017-03-21 07:55)
    Strach hamuje. respekt i swiadoomosc z potegi natury i znikomosci wlasnego ciala napewno nie szkodzi. Jak ktos ma prawdziwego stracha przed czyms, nie powinien tego robic. Strach wplywa negatywnie na pewne dzialanie i to byloby w gorach szkodliwe. Szacunek dla natury i ostroznosc, a nie strach!!!

Może zainteresować Cię też: