• ~pasazer
    (2014-10-30 15:15)
    Chyba sondujący nie był w Lublinie to dopiero dziadostwo
  • ~macgregor
    (2014-10-30 13:24)
    A które miejsce zajęło lotnisko w Radomiu? Pasażerowie byli pytani, i chyba tylko dlatego Airport Radom nie sklasyfikowany, bo nie było kogo pytać...
  • ~Ch D i kamieni K
    (2014-10-30 13:56)
    Tzw. lotnisko Modlin to jeden z największych przekrętów ekipy Platformy Obywatelskiej i PSL, „dziecko” niejakiego Struzika, zwanego marszałkiem województwa mazowieckiego.
    Miałem wielką nieprzyjemność trzy razy przylatywania/ odlatywania z tego „lotniska”.
    Bzdurą jest tłumaczenie się rzeczniczki Bojarskiej (po cholerę w czymś takim „rzeczniczka”?), że Modlin nie ma miejsc do spania dla podróżnych, bo które z małych i średnich – nawet najlepszych lotnisk w Europie – ma takie miejsca? Od tego są hotele OBOK lotniska, ale obok lotniska Modlin są, jak wzrokiem sięgnąć, pola i ugory!
    Podstawowymi mankamentami tzw. lotniska Modlin są:
    1. Koszmarny, z przesiadkami, dojazd do/ od centrum Warszawy, z brakiem na pośredniej stacji kolejowej możliwości wjechania/ zjechania bagażem po schodach. Koszmarny dla Polaka – dla cudzoziemca, bez pomocy naszego rodaka, zadanie wręcz niewykonalne!
    2. Parking pod lotniskiem, na którym można zatrzymać się bez opłat na max. 10 minut.
    3. Zbyt mało ławek do siedzenia. Godzinę przed odlotem wszystko zajęte w pomieszczeniu odlotu, można co najwyżej siąść na BRUDNEJ podłodze. Ze zgrozą obserwowałem, ponad rok temu, dwóch brytyjskich turystów (naukowcy; wiem, bo rozmawialiśmy wcześniej), którzy po ponad 2 godzinach dojazdu z centrum Warszawy, mając przed sobą jeszcze godzinę czekania w hali odlotów, zdecydowali się w końcu siąść w swoich pięknych garniturach na podłodze!
    4. Całkowicie nieczytelny (nawet dla Polaków) system odprawy bagażu i następnie – po paszportowej kontroli przez naburmuszonych, wściekłych żandarmów w boxach – wejścia do hali odlotów.
    5. System nagłaśniający wewnątrz budynku lotniska. Która to zaprzyjaźniona z bossami PO/ PSL firma „wygrała” przetarg i zainstalowała ten szajs? Przecież nawet Polak nie jest w stanie zrozumieć niczego, co wali/ huczy z głośników spod sufitu! Reklamowałem to ponad rok temu, nic się nie zmieniło.
    6. Obłąkane ceny w tzw. wolnocłowych sklepikach i w lotniskowej kawiarence. Butelka POLSKIEJ wódki kosztuje 2-3 razy więcej, niż w przeciętnym polskim sklepie! Za półlitrową niegazowaną wodę firmy nieznanej (prawdopodobnie właściciel to ktoś z działaczy PO/ PSL) trzeba zapłacić 8 złotych! Cena kawy to jakiś odlot; na np. jednym z największych i najpiękniejszych lotnisk w Europie, w Barcelonie, kawa, napoje, alkohole są (przeliczalnie) o wiele tańsze.
    7. Całkowita niechęć pracowników „lotniska” Modlin do udzielania jakichkolwiek informacji.. Ogólna ich postawa jest taka: „pracuję bo muszę, ale mnie to wk….a!"
    Bardzo dziękujemy władzom Platformy Obywatelskiej i PSL za uruchomienie „portu lotniczego” Modlin. Czekamy na następne, międzynarodowe lotnisko.
    Może być w Wołominie, albo w Pruszkowie – tam przecież jest wielu poważnych biznesmenów…
  • ~babcia
    (2014-10-30 17:17)
    Wiekszosc lotnisk na tej liscie, to lotniska, z ktorych korzystaja najtansze linie lotinicze takie jak Ryan Air. Nie ma co sie dziwic, ze nie sa luksusowe, bo w ten sposob linie lotnicze moga oferowac bardzo tanie bilety. Nie mozna miec wymagan jezeli chce sie placic minimum za przelot. Mam nadzieje, ze te lotniska sie nie zmienia--bo wraz z taka zmiana zmienia sie tez ceny biletow.
  • ~Relax
    (2014-10-30 18:47)
    A ja myślę, że większość z tych lotnisk nie należy do najgorszych, a już na pewno nie lotnisko w Modlinie. Że są niewielkie - to fakt. W odniesieniu do komfortu podróżowania to ich atut i luksus, jakiego nie doświadczymy na żadnym z "głośnych molochów". A opinie... - gawiedż też ma swoje prawa, nawet wbrew logice.
  • ~Jan Kołodyński
    (2014-10-30 19:54)
    Włoskie Fiumicino to najbardziej chamski port lotniczy na jakim kiblowałem w swoim długim życiu latającego podróżnika. ******** żarcie za wielkie pieniądze, suweniry typu gipsowe papieże i colosea, jedynym godnym i ładnym miejscem była tak naprawdę katolicka kaplica. Choć nie jestem za bardzo religijny to właśnie w kaplicy spędziłem jedyne przyjemne chwile na Fiumicino. Poza tym Cyganki zbierające co ósmy śmieć z wykładziny, celnicy o IQ7 chcący dopieprzyć każdemu, nawet Amerykance z niedowagą i obsługa, która umyślnie z zawiści niszczyła ludziom walizki. Modliłem się żeby mafia przyszła i rozstrzelała tę obsługę...
  • ~Harmider
    (2014-11-02 22:15)
    Co wam tak się polepszyło , a na pieszko , nie łaska ,już niedługo wagony bydlęce będą w modzie .
  • ~cora
    (2014-11-06 18:01)
    zgadzam sie z Harmidrem juz sami nie wiecie na czego chcecie ciagle placzecie ze w Polsce bieda male zarobki alle wszystko ma byc lux ,bo malo i zle ,autobus lub spacer iochyba tylko w telewizji ,nie mieszkam w Pl ale kraju gdzie jestem polowe zycia nie ma takiego luksusu popatrzcie dobrze na lotnisko Frankfurt czy Padeborn i nikt nie robi tu takiej tragedi...
  • ~Jan Kołodyński
    (2014-10-30 19:55)
    Dziwna ta lista. Byłem latem w Tivacie (Czarnogóra) i nie przeszkadzało mi, choć mniejsze i starodawniejsze od Modlina.
  • ~Pug
    (2016-01-27 05:07)
    Co tam Modlin - Santorini to syf nad syfy, zagubione w czasie gdzies w latach 60, z obsługą wyrekrutowana z najgorszych tubylców. Numer dwa to Ateny - to jest nowoczasne, z muzą ryczaca z głośników przez całą noc, komunikatami co 20 minut, milionem atakujących swiatel i ekranów. Wszystko inne przy tym to hotel
  • ~Kabaret dojazdowy
    (2014-10-30 13:36)
    Z Modlina do Warszawy to tyle samo co z Radomia. Ale Air Radm chyba ma lepsze polaczenie kolejowe, bo z Modlina do warszawy to syf. Jeden autobus , kapryśny , jedzie albo nie jedzie jak nie ma kompletu, tym autobusem do pociągu to tez nie po drodze. Lotnisko nie jest zle, ale miałoby znacznie lepiej gdyby była linia kolejki bezpośrednio z lotniska przynajmniej do pierwszej nitki metra. Wtedy te lotnisko ma sens. Ale skoro muzeum żydów w Warszawce jako inwestycja jest ważniejsza to o dalszym syfie nie będę pisał , bo jeszcze jakim antysemitą ostanę, a ja chce jedynie komfortowo dojechać do domu z lotniska i odwrotnie.
  • ~Kazio z Koziej wólki
    (2014-10-30 20:33)
    Żądam lotniska dla każdego miasta powiatowego.
  • ~bzyk
    (2014-10-31 09:16)
    Port Ciampino - jedno z gorszych lotnisk! Mało miejsca, nie ma gdzie usiąść, ścisk i gwar! tragedia
  • ~fajnie
    (2014-10-30 13:24)
    Tutaj nie spędza się zbyt wiele czasu. Nie ma gdzie się wygodnie przespać, ale takiej potrzeby nie ma, bo obecnie nie mamy nocnych lotów" - wyjaśnia.

    To dobrze,że nie ma gdzie , bo nie okradną.
  • ~Relax
    (2014-10-30 22:51)
    PS Rzeczywiście, to dość kontrowersyjna lista... Czy przypadkiem nie chodzi o te lotniska, które będą przeszkodą w przyszłej ekspansji powstającego w bólach berlińskiego lotniska? I co na to Redakcja naszej przodującej gazety?
  • ~Rt4
    (2014-10-30 23:31)
    Fascynujący temat, nadaje sie do Tomasz Lis na żywo albo Linia Specjalna! W większości są to lotniska tanich linii lotniczych więc nie oczekujcie luksusu, jak wam twardo na ławkach to podróżujcie z poduszkami albo płacić 10x więcej matołki.

Może zainteresować Cię też: