• ~Mario
    (2015-12-29 12:05)
    Brawo PESA, tak trzymać!
  • ~GAWS
    (2015-12-29 14:49)
    ZA ZAKUP PENDOLINO MAFIĘ - PO BĘDZIE TRZEBA ROZLICZYĆ ...........
  • ~miedziak
    (2015-12-29 10:48)
    W takim cacku to sam bym się do Lublina przejechał, chociaż nawet nie mam takiej potrzeby ;), tylko dla samej przyjemności podróży.
  • ~pasażer
    (2015-12-29 11:31)
    Jechałem pendolino; obciach: ciasne przejścia, brak reklamowanego wifi, obsługa zdziwiona, że o nie pytałem. Kultura rozwrzeszczanych współpasażerów totalnie odmienna od tych, co jeżdżą podobnym pociągiem niższą klasą np. w Hiszpanii. Pociągami osobowymi DK (m.in. pesy) oraz KM jedzie się wygodniej:)
  • ~Swinton
    (2015-12-29 10:43)
    I co z tego jak będą się wlokły po zdezelowanych torach wolniej niż parowozy 50 lat temu.
  • ~Super
    (2015-12-29 11:22)
    Może porównania nie ma, ale jest efekt propagandowy i iluzja ,że Polak potrafi. Jednak Polska to nadal zacofany kraj.
  • ~ulisse
    (2015-12-29 10:23)
    Super że są „Darty” i Pesa się rozwija co trzyma dynamikę rynku – ale technologicznie to do Alstrom „Pendolino” brakuje im z 20 lat rozwoju i nijak można oba składy porównać. Już sama moc napędowa jest ponad 2:1 (5,7 MW „Pendolino” : 2,6 MW „Dart”)
  • ~Wielkopolanin
    (2015-12-29 15:08)
    Zawsze polska wschodnia była małym i beznadziejnie głupim narodem.Czas na likwidację bękarta traktatu wersalskiego.
  • ~Adam
    (2015-12-30 06:28)
    Darty to nowe pociągi niesprawdzone w eksploatacji. Ciekawe jak będzie z awaryjnością bo PESA jest z tego znana. Często jeżdżę szynobusem z PESY przewozy regionalne kupiły 2 sztuki jeżdżą od dwóch lat i praktyczne raz na pół roku jest jakaś awaria (jak nie częściej).
  • ~Podróżny
    (2015-12-30 13:59)
    Dodali silikon w promocji?