• Centrum Warszawy. Pałac Kultury i Nauki w tle
  2
  Największe w Polsce muzeum starych samochodów, jedyne w Europie Muzeum Gwizdka, a do tego skansen militarny, kolej wąskotorowa i gotyckie zamki – sposobów na spędzanie wolnego czasu pod Warszawą nie brakuje.
 • Park rozrywki
  2
  Wakacje to nie tylko czas na kolonie, wczasy czy obozy. To także krótkie lub dłuższe wypady weekendowe lub wtedy gdy mamy wolny jeden lub dwa dni. I na takie sytuacje parki rozrywki są jak na zamówienie. Byliśmy i sprawdziliśmy pięć z nich. We wszystkich obowiązuje jeden bilet na wszystkie atrakcje. Jest możliwość kupienia biletów rodzinnych, a jubilaci w dzień urodzin dostaną bilet za symboliczną złotówkę.
 • Apartament nad morzem
  7
  8
  Niecałe 1 900 zł za wakacyjny apartament i 2 800 zł za pokój w cztero- lub pięciogwiazdkowym hotelu. Co najmniej tyle w tym roku musi wydać czteroosobowa rodzina planując tydzień wakacji w lipcu lub w sierpniu nad polskim morzem – wynika z szacunków platformy rezerwacyjnej VacationClub. – W porównaniu z zachodnimi i południowymi zagranicznymi kurortami Polska nadal oferuje ceny na kieszeń Polaków – twierdzą hotelarze.
 • Rowerzysta
  1
  Malownicze wybrzeże, bardziej wymagające kondycyjnie góry, urokliwe Pojezierze Mazurskie czy leśne dukty wśród kapliczek i świątyń. Polska oferuje wielbicielom dwóch kółek wiele wspaniałych miejsc do zwiedzania z co najmniej przyzwoitą infrastrukturą rowerową.
 • Warszawa. Widok na PKiN
  1
  Najdłuższy budynek Europy, największa drewniana budowla w Polsce, największa kolekcja róż w kraju – w okolicach Warszawy nie brakuje miejsc na ciekawy, jednodniowy wypad. Gdzie ich szukać? Jakie atrakcje proponują? Gdzie jeszcze warto się wybrać?
 • Rosja policja Moskwa Plac Czerwony
  2
  Tym razem mistrzostwa w piłce nożnej odbędą się w Rosji. Co warto wiedzieć przed wyjazdem do tego kraju? Oto porady przygotowane przez AirHelp.
 • Sandomierz, Rynek
  Sandomierz to dokonały pomysł na spędzenie weekendu. Przygotowaliśmy mały przewodnik z największymi atrakcjami turystycznymi tego miasta.
 • Kraków, widok na Bazylikę Mariacką
  1
  3
  Kraków nie bez powodu uchodzi za najpiękniejsze miasto Polski. Odpowiedź na pytanie, co zobaczyć spośród ogromu atrakcji, jakimi oczarowuje turystów, nie jest łatwy. Na naszej liście znalazły się miejsca dla miłośników historii, pięknej architektury oraz sztuki.
 • Rodzina spaceruje nad morzem
  6
  Kalendarz w tym roku sprzyja - wystarczy wziąć trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego. Zanim jednak wybierzemy się na majówkę, warto pamiętać, że to czas żniw dla firm oferujących usługi turystyczne - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Tatry. Morskie Oko
  10
  Przepełnione parkingi w pobliżu wejść do Tatrzańskiego Parku Narodowego, korki na szlakach. Co roku w okolicach święta Maryjnego 15 sierpnia tatrzańskie szlaki przeżywają największe oblężenie. Najpopularniejszym kierunkiem niezmiennie jest Morskie Oko.
 • Na Mazury!
  214
  Czy wiesz, że Mazury wcale nie są Krainą Tysiąca Jezior? Czy zdajesz sobie sprawę, że to właśnie w tej części Polski swój dom mają żubry, dzikie konie i bociany? Mazury to prawdziwie zaskakujący region i to nie tylko pod względem zapierających dech w piersiach krajobrazów. Przygotowaliśmy 10 mało znanych ciekawostek o tym niezwykłym miejscu.
 • 54
  To, ile hotel ma gwiazdek, nie jest dziełem przypadku czy uznania. Zasady ich przyznawania są w Polsce ściśle określone i bardzo szczegółowe. Wyjaśniamy, czego należy się spodziewać w hotelach w zależności od liczby przyznanych mu gwiazdek.
 • Lotnisko w Modlinie

  Teren wokół portu w Radomiu to potencjalna bomba ekologiczna. Modlin chce to wykorzystać

 • Wylinka pytona

  Gdzie się ukrywa pyton tygrysi? Eksperci analizują teraz zdjęcia z obszaru poszukiwań

 • Aktywistki z Pussy Riot przerwały finał mundialu w Rosji. To Putinowi na pewno się nie spodobało

  Pussy Riot przerwały finał mundialu. Upomniały się o Sencowa. Putinowi to na pewno się nie spodobało

Zobacz więcej