• Hiszpańska Teneryfa
  3
  Być może to specyfika geografii Polski sprawiła, że kiedy podejmuje się decyzję o tym, gdzie spędzić wakacje, często wybierać trzeba spośród dwóch opcji – urlopu nad morzem albo w górach. Tymczasem z tanimi lotami m.in. po Europie wybierać możecie wśród wielu miejsc oferujących jedno i drugie.
 • PLL LOT
  4
  1
  Loty krajowe mają coraz lepsze ceny, które sprawiają, że stają się konkurencją dla linii kolejowych i autokarów. Z tymi pierwszymi wygrywają dzięki kosztom, a z drugimi za sprawą wygody i szybkości.
 • Zieleniec
  1
  Dla planujących wyjazd i tych, którzy zastanawiają się, na jaki stok się wybrać - oto widoki z kamer internetowych z 12 miejsc, m.in. Zakopanego, Białki Tatrzańskiej, Zieleńca i Jaworzyny Krynickiej. Jakich kamer brakuje? Piszcie w komentarzach!
 • Pociąg zimą
  1
  1
  Dodatkowe miejsca w pociągach i specjalne połączenia. Dziś rozpoczyna się przedświąteczny szczyt komunikacyjny na kolei.
 • Wino
  1
  Dziś w Sandomierzu po raz drugi obchodzone będzie święto młodego wina. W ostatnich latach w tej części regionu świętokrzyskiego przybyło winnic, a produkowane w nich wina mają już swoich sympatyków .
 • Sosnowiec. Opuszczona kaplica w dzielnicy Milowice wykorzystywana przez lata jako magazyn sklepu
  69
  Wybudowano ją w 1913 roku, a więc ponad wiek temu. Spotykali się w niej wierni z milowickiej parafii. Dziś po świetności kaplicy nie pozostał ślad. Porozrzucane obrazy świętych, zniszczone freski, przez dziurę w suficie zagląda słońce...
 • Kraków. Rynek Główny
  1
  2
  Brytyjczycy wybrali Kraków. W opublikowanych przez magazyn "Which" badaniu stolica Małopolski została uznana za najlepsze miejsce warte odwiedzenia w Europie.
 • Najpiękniejsze krajobrazy Polski
  17
  55
  Cudze chwalicie, swego nie znacie - taka myśl sama się nasuwa, kiedy ogląda się promujące Polskę fotografie przygotowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Gęste lasy, moczary, malownicze jeziora, wybrzeże morza, a nawet pustynia - niektóre widoki robią niesamowite wrażenie. Pogoda wciąż dopisuje, jeszcze można tam pojechać i zwiedzać, zwiedzać, zwiedzać...
 • Tatry
  Nad tatrami wreszcie zaświeciło słońce. TOPR jedntrzega turystów, by nie dali się zwieść. Szlaki wciąż są bardzo śliskie po ostatnich deszczowych tygodniach.
 • Korek
  2
  Operator autostrady A1 zapewnia, że jest przygotowany na większy ruch. Już od godz. 16 przez cały weekend kierowcy mogą przejeżdżać odcinkiem Łódź-Gdańsk bezpłatnie. To efekt decyzji premiera Donalda Tuska.
 • Korek
  6
  Wakacyjny koszmar. Upał, korki, godziny stania, zatkana autostrada A1 prowadząca nad morze i krajowa droga numer 7. Tak wygląda weekendowa sytuacja na polskich drogach.
 • Kazimierz Dolny Piękny Kazimierz Dolny nad Wisłąnad Wisłą
  8
  Jedno z najbardziej malowniczych miejsc historycznej Małopolski i perła dzisiejszej Lubelszczyzny. Kazimierz Dolny nad Wisłą. Czy to tu Aleksander Kwaśniewski kupił sobie posiadłość? Łatwo zrozumieć zauroczenie prezydenta. Tutaj co jedna willa to piękniejsza. Kto by nie chciał tu zamieszkać? Oto jak prezentuje się słynny kurort na fotografiach MSZ promujących Polskę.