• ~Jak można było dopuścić ?
    (2013-07-15 14:35)
    ~kresowiak2013-06-25 09:43
    jak można było dopuścić aby te ziemie zostały nam odebrane?



    W prosty sposób można to zrozumieć wystarczy spojrzeć na liczebność ludności w Rosiji oraz ilość ich tanków.
  • ~Antoni
    (2014-06-22 16:21)
    Temperatura na plaży dochodziła do 55 stopni Celsjusza, co widać na termometrze na jednym ze zdjęć.
    --- w szkole powszechnej mnie uczyli ze w takiej temperaturze bysmy sie ugotowali.
    takich temperatur w sloncu nikt oficjalnie nie notuje a ta nawet znalazla sie w wikipedii.
    pozdrawiam kresowiakow a tych z Zaleszczyk szczegolnie cieplo./ale ponizej 55/.
  • ~Koń by się uśmiał
    (2013-05-31 00:31)
    1. Ktoś zapewne myli temperaturę powietrza z temperaturą, do której ogrzał się termometr wystawiony na słońce.
    2. Są stopnie ciepła i stopnie zimna? :-)
  • ~Jan z Kujaw
    (2013-05-30 22:37)
    Pampers, który napisał o 55. st na polskiej plaży, przeszedł pewnie udar mózgu a w podstawówce kład lachę na lekcje fizyki. Naczelny powinien go wysłać "do szkół" a na jego miejsce zatrudnić kogoś po gimnazjum.
  • ~Pogromca Styropianowych Bałwanów
    (2013-05-31 09:12)
    Internet jest pełen idiotów - na dodatek takich którzy powstali przez zapylenie tym co z wałka skapnęło jakiemuś degeneratowi do muszli - 17 wpisów poniżej dobitnie o tym świadczy.
    Pozdrowieni i miłej zabawy z okazji agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939roku.
  • ~Meteo
    (2013-05-30 19:01)
    Te 50 stopni Celsjusza pojawia się także w NAC ,z którego autor śiągnął nawet podpisy do zdjęć. Takiej temperatury nikt na plaży, by nie wytryzmał. To nosens. Proszę spojrzeć na cienie, słońce nie jest w zenicie. Bryzę widoczną na Dniestrze, etc. Takiej temperatury w Polsce nigdy nie odnotowano, ani w tym wieku, a ni w ubiegłym
  • ~ms
    (2013-06-03 00:23)
    Z przykrością muszę poinformować, że Zaleszczyki należą obecnie do Ukrainy. Nazywanie ich "Polskim biegunem ciepła" brzmi jak wypowiedzenie wojny. Czy rzeczywiście warto?

    Aczkolwiek - o ile to możlliwe - chętnie bym wymienił nasz "biegu zimna" (Suwałki) na ten ciepły. Może Ukraina byłaby zainteresowana taką darmową chłodnią?
    ms
  • ~Rosja nigdy niczego nie chce oddać,
    (2013-07-15 14:40)
    kresowiak2013-06-25 09:43
    jak można było dopuścić aby te ziemie zostały nam odebrane? nasze piękne polskie tereny zrabowali kumuniści, a gdy Gorbaczow chciał je oddać to grupa czosnków z UW...



    Rosja nigdy niczego nie chce oddać, Jak armia czerwona rabowała zabytki na Zachodzie, to tak się z nimi zżyła tak , że ślad po nich prapał.
  • ~kresowiak
    (2013-06-25 09:43)
    jak można było dopuścić aby te ziemie zostały nam odebrane? nasze piękne polskie tereny zrabowali kumuniści, a gdy Gorbaczow chciał je oddać to grupa czosnków z UW głośno protestowała i nie dopuściła aby kresy do nas powróciły...
  • ~Marek
    (2013-05-31 07:19)
    Najwyższą temperaturę zanotowano 29 lipca 1921 w Prószkowie koło Opola; wynosiła ona +40,2°C.