• ~mysianora
    (2014-04-28 17:07)
    Mam pytanie:Co to za most widzacy?
  • ~POPLATANIE Z POMIESZANIEM
    (2014-05-11 16:14)
    BRESLAU TO NIEMIECKIE MIASTO, WIEC O JAKIEJ POLSKOSCI SIE TU PISZE?
  • ~fghfgh
    (2014-05-13 10:21)
    poza Starym Miastem nic nie ma godnego uwagi we Wrocławiu!! Ile to miasto straciło przez wojnę i jakie gmachy i budynki wysadzono o wojnie !!!
  • ~Markus
    (2014-05-22 12:43)
    Polskie miasto??? a kto je wybudował ??? to jest miasto okupowane od ponad 60 lat ,a ponad 600 lat było niemieckie i to Oni je zbudowali
  • ~smutna prawda
    (2014-05-22 12:53)
    Breslau i Stettin to jedne z najpiękniejszych miast Europy ...ale przed 1939 rokiem !
    Pod Polską okupacją zostały zniszczone i dalej są w większości zaniedbane. Tylko w niewielkim stopniu udaje się je trochę odświeżyć. To co zostało zburzone w czasie wojny.. dalej jest ...zburzone, albo wygląda jak zaraz po 1945 roku.
  • ~Mati
    (2014-06-18 09:45)
    most grunwaldzki
  • ~Jan
    (2015-03-10 11:17)
    "Smutna prawda "- to bezczelny osioł nie widział Wrocławia w 1945 . Oczernia
    ogromny wysiłek odbudowy Wrocławia.
  • ~Malinka
    (2015-12-15 08:48)
    Uważam, że ten ranking jest dobry, ale we Wrocławiu można zobaczyć dużo wiecej! Dzięki wycieczkę, którą otrzymaliśmy na rocznicę z mężem teraz to wiem. Przewodnik z Wratislavia Tour pokazał nam piękne zakątki tego miasta, opowiadał o każdym szczególe z taką pasją, byłam i nadal jestem zachwycona tym miastem! To był najpiękniejszy prezent jaki mogliśmy sobie wymarzyć.
  • ~L
    (2016-04-29 13:23)
    Mozna tez zobaczyc nieruchomosc, ktora przezydent z rada miasta sprzedal za 10 tysiecy zl.
  • ~gostom
    (2016-04-29 20:07)
    Prawdziwym Duchem tego miasta jest BRESLAU.
  • ~gostom
    (2016-04-29 20:13)
    "Zbudowana po II wojnie światowej z okazji Wystawy Ziem Odzyskanych.." Większych BZDUR jeszcze w życiu nie słyszałem.
  • ~kod
    (2016-04-30 05:51)
    Mozna zobaczyc Frasyniuka, a raczej jak sie stoczyl.
  • ~LAS
    (2016-04-30 16:11)
    Polecam zwiedzanie wrocawskich muzeów i Panoramy Racławickiej. Warto również podziwiać historyczne gmachy opery, uniwersytetu, politechniki oraz hali targowej. Muszę się przyznać, że jednak największe wrażenie we Wrocławiu zrobiło na mnie więzienie przy ulicy Kleczkowskiej 35. Moim zdaniem jest to krzyżówka piekła i prawzoru obozu koncentracyjnego. Więzienie to powstało w 1895 roku z projektów niemieckich architektów Maxa Lebena i Heinricha Butza. W czasie wojny mordowano tam wrogów nazizmu, a po wojnie wrogów komunizmu. Egzekucje dokonywano tam przez odcinanie głowy przy użyciu gilotyny, rozstrzeliwanie i powieszenie. Ponoć wiele ofiar tych egzekucji zostało zakopanych na więziennym dziedzińcu. Nie dziwię się, że w wielu więzieniach dochodzi do samobójstw lub obłąkania. We Wrocławiu szpital psychiatryczny stoi obok zakładu karnego i pacjęci mają " wspaniały " widok na druty kolczaste, wieżyczki strażnicze i super ponure mury po-niemieckiego więzienia przy ulicy Kleczkowskiej...
  • ~wr
    (2016-04-30 17:16)
    A na rynku, fontanna ze szkłem z kabin prysznicowych; typowy "jeleń na rykowisku", kompletne bezguście, szpecące stare, historyczne otoczenie!!! Miała stać tylko dwa lata (jako prowizorka), a została. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~kibic
    (2016-04-30 19:38)
    Najlepiej zobaczyc we Wroclawiu podworza domow w Rynku i poniemieckie jezdnie glownej ulicy, czy zdewastowane budynki czynszowe (oraz zdewastowany dworzec glowny, do ktorego trudno podjechac).

Może zainteresować Cię też: