• ~fPiSdu !
    (2014-09-01 22:30)
    i znowu wspaniała, okryta chwałą Armia Czerwona.
    pewnie nie dość, że krasnoarmiejcy rozgrabili Zamek to jeszcze zgwałcili wszystkie dziewki w promieniu 50 kilometrów...
  • ~wermachtowski wnuczek
    (2014-09-01 20:11)
    A teraz Tusk ?
  • ~balsk
    (2014-09-11 14:47)
    Jednak niemcy to pełna kultura, nie to co ruska swołocz. Babka kiedyś mi opowiadała że jak niemcy w czasie wojny weszli do wsi to kupowali jabłka czy inną żywność a ruscy z kolei brali wszystko bez pytania a to czego nie zdołali ukraść stratowali i zniszczyli...
  • ~będziemy walczyć w obronie PRAWDY w obronie POLSKI
    (2014-09-02 10:47)
    .
    od poczatku do końca tzn od fundamentów aż po dzień dzisiejszy zamek budowali i restaurowali POLACY a n i e m i e ck i e ŚWINIE chcą zakłamać historię i znów kraść wszystko z POLSKI lub anektowac (aktami notarialnymi)! !
    .
  • ~zamek za TUsk154M ?.nie oddamy a Rudego weźcie se!
    (2014-09-02 10:44)
    n i e m i e c k i ŚWINIE -brudne ł a p y PRECZ od Polskich dóbr kultury
    .
  • ~Palec bozy
    (2014-09-02 08:42)
    Prawie wszystkie zamki budowane w Polsce przed zaborami (oprocz zamkow na Pln. za czasów Krzyzakow) nalezały albo do Polakow, albo Czechow albo Wegrow. Stary zamek na południu Polski z niemieckim wlascicielem jest dowodem że został zrabowany.
  • ~Ambasada Prusakow
    (2014-09-01 21:21)
    Kilkakrotnie bylem w poblizu Kwatery Hitlera na wzgorzu Zigenberg niedaleko Bad Nauheim w Hessen. palac Orle Gniazdo ( Adlerhorst) w dobrym stanie aktualnie wlasnosc prywatna zamieszkaly prze kilkanascie rodzin, ktore wynajmuja tam mieszkania. Lokalizacja przepiekna a region bunkrow i obiektow towarzyszacych niedostepny dla Turystow, ogrodzony i oznakowany jako zagrozenie od ladunkow wybuchowych aczkolwiek miejscowa ludnosc opowiada, ze to raczej w obawie aby nie urzadzic tam pielgrzymek Neonazistow. Pan Hitler spedzil tam 14 dni w grudniu 1944 roku w okresie Ofensywy w Ardenach. zadnej tablicy, zadnego oznakowania a ludnosc na ogol z zazenowaniem, zawstydzeniem chce cos odpowiedziec i trzeba ciagnac za jezyk. Wiecej uslyszalem na temat wysokich kosztow ogrzewania tych mieszkan palcowych ( wysokosc pomieszczen, grubosc starych murow i wielkosc okien palcowych) niz na temat kwatery co wynikalo, ze raczej nie jest to jakis zajmujacy temat dla okolicznych Mieszkancowi pewnie sami niewiele wiedza.
  • ~"Polskie dobra kultury" można się uśmiać :)
    (2015-08-10 18:32)
    Ten zamek należał do Niemców i to oni go rozbudowali. Czy Hochberg to polskie nazwisko? Zdaje się że właśnie ta rodzina najdłużej była w posiadaniu. A może Johann von Schellenberg, który w 1497 KUPUJE posiadłość od Władysława Jagiellończyka był Polakiem? Jednak nie myśląc rasowo, to właśnie rodzina Hochberg jest najbardziej poszkodowana, bo to jej Hitler zabrał zamek. Warto też zwrócić uwagę na to, że zamek z 1900 roku różnił się od tego z 1400 (z przed sprzedania go przez Władysława).
  • ~Konrad Wallenrod
    (2014-11-07 14:11)
    Rusofobia to choroba.Przedstawianie zolnierzy rosyjskich jako samych zbrodniarzy, jest idiotycznym klamstwem.Ten biedny narod juz w czasie rzadow dyktatora, J.Stalina, zaznal tragedii, w gulagach zginelo 20 milionow redzennych Rosjan.Przed wybuchem II woj.sw. Stalin wyslal do gulagow ponad 30 tysiecy oficerow Czerwonej Armii.Polecam lekture A.Solzynicyna ,, Archipelag gulag ".Pod koniec wojny Stalin wypuscil z wiezien przestepcow roznej masci, to oni dorobili rogi zolnierzom Armii Czerwonej.Moja rodzina odwiedzila gulagi sowieckie, ci co przezyli w wiekszosci zyli i zyja jeszcze poza Polska.Takie nieszczescie spotkalo i mego ojca, i mnie.Druga strona medalu czy wy juz zapomnieliscie , ze faszysci to nie byla armia aniolow, chyba , ze upadlych.Spotkalem bylych zolnierzy niemieckich, opowiadali mi co przezyli za sprawa A.Hitlera, ktory byl takim samym diablem jak J.Stalin.Oba systemy duchowo zdemolowaly dwa narody.
  • ~WAW
    (2014-09-01 21:32)