• Florencja - panorama miasta
  1
  Każdy, kto był w Paryżu, wie, skąd się bierze tzw. syndrom paryski. Miasto jest ogromne, a większość czasu spędza się w kolejkach lub w metrze. Nigdzie nie widać słynnego miasta miłości. Są jednak miejsca, które można zwiedzać inaczej i na każdym kroku cieszyć się ich wyjątkową atmosferą. Najlepszym sposobem na poznanie miasta jest zgubić się w nim w czasie niespiesznego spaceru.
 • A może kawa na Times Square?
  2
  Kochamy kawę - tę długo parzoną po turecku, szybkie poranne espresso i delikatne latte sączone długo w dobrym towarzystwie. Sposobów przygotowywania kawy jest wiele i na pewno każdy z nas ma swój ulubiony. W umyśle prawdziwego wielbiciela kawy, mapa danego miasta powstaje w oparciu o znajdujące się w nim kawiarnie. Jak pije się kawę po amerykańsku, a jeszcze lepiej - po nowojorsku? Sprawdźcie sami!
 • Grecja, Delfy
  57
  Podróżować to nie znaczy tylko leżeć na plaży. Greckie wakacje to sposób na to, by urlop zamienić nie tylko w czas wypoczynku, ale też użyć wyobraźni i poznać miejsca, które znane są tylko z mitów i legend. One istnieją naprawdę.
 • Madryt
  7
  Dla wielu Hiszpania to jedynie upalne południowe kurorty i wylegiwanie się na plaży, jednak takie uproszczenie to duży błąd. Hiszpania to duży kraj o fascynującej historii, kulturze i zróżnicowanej geografii, dlatego ciekawy świata podróżnik znajdzie tutaj dla siebie mnóstwo zajęć o każdej porze roku. Czas zobaczyć, co czeka tych, którzy przybędą tutaj wiosną, latem, jesienią a nawet zimą!
 • 11
  Uwielbiamy ten subtelny luksus, jakim są perfumy. Najbardziej znane marki kuszą nas swoimi mieszankami i eleganckimi opakowaniami. Skąd jednak pochodzą najczęściej stosowane w pachnidłach składniki? Przedstawiamy listę miejsc, do których warto pojechać, aby zobaczyć, jak rosną perfumy!
 • Lago di Garda, Włochy
  2
  2
  Maj to najwyższa pora, żeby złapać kondycje i spędzić aktywnie długi weekend. Pogoda jest idealna, żeby chodzić po górach - wiosna już w pełni, ale upałów nie ma. Jednak góry górom nierówne, dlatego wybraliśmy kilka niesamowitych miejsc w Europie, które naprawdę warto zobaczyć.
 • Plac Czerwony w Moskwie
  1
  Miejsca to nie tylko to, co się widzi. Znani kompozytorzy, ważne wydarzenia i wspaniałe sale koncertowe – to część wspaniałego dziedzictwa muzycznego, podtrzymywanego w wielu miastach Europy. Przedstawiamy miejsca, które w Petersburgu, Moskwie, Salzburgu i Londynie powinien odwiedzić każdy miłośnik muzyki poważnej.
 • Nowy Jork można zwiedzać miesiącami, a i tak miasto będzie miało wam do zaoferowania coś, czego jeszcze nie widzieliście. Zanim jednak ruszycie, by zobaczyć najpopularniejsze atrakcje, warto dokładnie zaplanować podróż - w ten sposób nie będzie ryzyka, że zgubicie się w mieście, bezradnie przeglądając mapę. W Nowym Jorku działa dobrze rozwinięta sieć autobusowa i liczne linie metra. Jeśli macie już kartę Metro Card, pozostaje tylko sprawdzić, jak najszybciej dostać się do popularnych atrakcji miasta.
 • Japonia
  1
  Jest tysiąc powodów, żeby jechać do Azji, ale zwiedzanie sztampowych atrakcji i wylegiwanie na plaży nikogo nie zbliży do poznania kultury Japonii. Żeby podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni nie była tylko zakupami w Tokio, poświęć czas na tradycyjny japoński teatr. Brzmi nieciekawie? Jest zupełnie inaczej!
 • Mężczyzna w muzeum
  2
  1
  Muzea to nie tylko wspomnienia z nudnych wycieczek szkolnych czy obowiązkowy punkt każdej podróży. Galerie i sale pełne zabytkowych bibelotów nie u każdego wywołują dreszczyk emocji. Rozwiązaniem na muzealny kryzys może być wizyta w jednym z niekonwencjonalnych muzeów - a tych na świecie nie brakuje!
 • Bangkok, Tajlandia
  1
  15
  Tajlandia to kraj egzotyczny, ale otwarty na świat. Świetnie się nadaje na pierwszy kontakt z Azją. Za dnia można spędzać czas na rajskich plażach, wygrzewając się w słońcu, a na bardziej aktywnych czeka bogata oferta sportów wodnych i interesujące zabytki. Tajlandia ma jednak i drugie oblicze - nocą zamienia się w prawdziwy imprezowy raj. Sprawdź, jak bawią się mieszkańcy Bangkoku i które kluby słyną z najlepszych imprez.
 • Spiralna klatka schodowa w Muzeum Watykańskim
  40
  Watykan – państwo mniejsze niż miasto – jest przedmiotem wielu legend i teorii spiskowych, ale jedno jest pewne. Słynne Muzea Watykańskie wciąż mają swoje tajemnice nie mniej ciekawe niż Tajne Archiwa Watykanu.
 • Janusz Kijowski (Fot. Wikipedia/CC BY 3.0)

  Janusz Kijowski: Jaki nie jest Berią, Jeżowem ani Himmlerem... Jest po prostu mściwym kretynem!

 • Prof. Michał Królikowski

  Prokurator Krajowy o sprawie prof. Królikowskiego: Część środków z depozytu mógł przekazać na swoje cele prywatne

 • Poseł PO Borys Budka w Sejmie.

  Budka o zajęciu rachunku prezydent Warszawy: Urząd Skarbowy pomylił rachunki bankowe

Zobacz więcej