Czy wakacje w Egipcie są bezpieczne? MSZ ostrzega

X

Kurorty bezpieczne, miasta lepiej omijać. Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza podróże po Egipcie. Według urzędników w miastach sytuacja jest bardzo niestabilna.

W większych miastach może dojść do demonstracji, a nawet zamieszek. Groźne są także drogi, które mogą być blokowane przez zwolenników Bractwa Muzułmańskiego. Może również dochodzić do aktów bandytyzmu, także wobec turystów.

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki ostrzega przez wycieczkami po kraju. Do ministerstwa docierają sygnały, że tour-operatorzy, agencje podróży i lokalne biura organizują wyjazdy dla polskich turystów poza kurorty. Chodzi przede wszystkim o wycieczki fakultatywne na półwyspie Synaj. Turyści kupują takie wycieczki. MSZ ostrzega, że takie wyjazdy są obarczone bardzo dużym niebezpieczeństwem.

Kurorty są, według ministerstwa, nadal bezpieczne dla turystów, choć i tu nie można wykluczyć niepokojów społecznych. Dziś rano ambasador RP w Egipcie Piotr Puchta rozmawiał rano z gubernatorem okręgu, w którym znajduje się Hurghada. Egipski urzędnik zapewnił ambasadora, że dołoży wszelkich starań, by turyści byli bezpieczni.

Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych podkreślają, że sytuacja w Egipcie jest stale monitorowana i w każdej chwili mogą zostać wydane nowe zalecenia dla turystów.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR
  Powered by ContentStream
  • ~naiwny
   2013-07-08 22:08
   Najbezpieczniej jest w izraelu w najbardziej policyjnym państwie na świecie i tam najlepiej jechać na wypoczynek !!! może nie zastrzelą ???.
  • ~Lucy
   2013-07-11 15:04
   Bardzo lubię Egipt, ale nie będę ryzykować, zawsze mogę wybrać się tam jesienią, może do tego czasu sytuacja się zmieni na lepsze, a teraz stawiam na urlop na Lanzarote, zawsze chciałam się tam wybrać a w tym roku w końcu udało się znaleźć całkiem atrakcyjną ofertę, w bp alfa star, więc dlaczego nie spełnić swojego marzenia i poleniuchować w tak pięknym miejscu.
  • ~Kama
   2013-07-26 11:44
   Ja kilka dni temu z Egiptu wróciłam. Leciałam już trzeci raz, tym razem do Sharm, wcześniej byłam w Tabie i hurghadzie, trzeci raz z alfa starem. O nic się nie obawiałam, niczym się nie stresowałam. Spakowałam walizki, wsiadłam do samolotu i po prostu poleciałam. Hotel taki jak miał być, wycieczki najróżniejsze, do plaży niedaleko, piękna pogoda. Nic niepokojącego nie zauważyłam. Nie ma co straszyć ludzi!
  • ~Gośka
   2013-08-03 10:55
   Ja wybieram się do Egiptu pod koniec sierpnia też do Sharm el sheik.Mam pytanie do Kamy,Czy są jakieś przeciwskazania żeby lecieć do Egiptu,boję się,że może mnie dopaść ta zemsta faraona,do Egiptu wybieram się pierwszy raz.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.