• Sardynia
  2
  Jak zawsze latem lokalne władze na Sardynii walczą z masowym zjawiskiem zabierania piasku, muszelek i kamieni z tamtejszych plaż. Przyznają, że wysokie kary często nie skutkują. W miejscowości Cabras zwerbowano ochotników, by pilnowali plaż i zarazem turystów.
 • Sałatka z miechunką peruwiańską
  1
  8
  Peru jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych dla wszystkich, którzy udają się do Ameryki Łacińskiej. Nic w tym dziwnego, bo kraj ten oferuje cały wachlarz atrakcji od amazońskiego lasu deszczowego, przez częściowo dzikie wybrzeże Pacyfiku, po piękne andyjskie szczyty. Każdy, kto odwiedza Peru chce przede wszystkim odwiedzić legendarne Machu Picchu. Ta popularna atrakcja jest jednak niezwykle zatłoczona i droga. My polecamy o wiele tańsze, mniej oblegane, za to nie mniej ciekawe miejsca.
 • wakacje podróż
  2
  Wyprawa do Szkocji szlakiem whisky, zwiedzanie Argentyny z końskiego grzbietu albo np. poznawanie Japonii z perspektywy zadomowionych tam rodaków – Polacy coraz częściej chcą mieć wakacje inne niż wszyscy. Biurom podróży tylko w to graj.
 • Hotelowe pokoje pełne zarazków
  Wakacje w pełni, Polacy ruszyli na podbój najodleglejszych zakątków świata, ale w kraju też znajdują miejsca, gdzie można solidnie wypocząć. Przed wyjazdem robimy szybki bilans ryzyka – czy na safari nie porwie nas tygrys, czy nie wypadniemy z kajaka albo czy nie złapiemy kleszcza. Rzadko myślimy, o tym, co może nam się stać w pokoju hotelowym. A zagrożeń może być wiele.
 • samolot
  1
  Wakacje to tradycyjnie sezon strajków w liniach lotniczych. Choć czasu straconego na lotnisku nie da się odzyskać, od tego roku rosną szanse na otrzymanie odszkodowania. Zgodnie z przepisami niezapowiedziany strajk personelu linii lotniczej nie zwalnia już przewoźnika z obowiązku jego wypłaty.
 • Czechy Praga zabytki
  3
  4
  Większość zagranicznych turystów za cel pierwszej wyprawy do Czech stawia sobie Pragę. Słusznie, bo miasto to piękne i bardzo ważne dla tradycji, historii i kultury. Ale błędem będzie poprzestanie tylko na tym. Warto wsiąść w auto lub pociąg i poznać uroki innych pięknych miast i miasteczek.
 • Skoda Muzeum 2. fot_Kzn
  2
  Samochody, szkło i buty – co łączy te przedmioty? Każdy z nich opowiada historię słynnych marek czeskich, to wie każdy. Ale nie wszyscy kojarzą, że szewc świata, bo tak nazywa się Tomasza Batę, zbudował też jedyne "amerykańskie" miasto w okresie tzw. Pierwszej Republiki Czechosłowackiej.
 • Czechy Praga zabytki
  1
  Z jednej strony zamki, pałace, ogrody, a nawet całe wioski, a z drugiej – zwyczaje i wydarzenia kulturalne. Czechy to jeden z krajów z największą liczbą wpisów na liście materialnego i niematerialnego dziedzictwa UNESCO.
 • Czeski Krumlov. fot. Ales Motejl
  1
  Świetna kuchnia, słynne na cały świat festiwale muzyczne oraz filmowe, imprezy kulturalne i historyczne. Podróżując po Czechach na pewno nie będziemy się nudzić.
 • Łabska Trasa rowerowa_Decin. fot. Petr Polák
  Na rowerze, na piechotę, w wodzie, na koniu, na skałkach – ten, kto kocha sport i adrenalinę, nie mógł trafić lepiej. Czechy to idealne miejsce dla miłośników turystyki aktywnej.
 • Zachwycająca Praga
  1
  Praga jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Nic dziwnego - jej liczne zabytki przedstawiają spectrum stylów architektonicznych, bogato zdobione sale zamkowe zapierają dech w piersiach, a wielkie ogrody pozwalają odpocząć na łonie natury. Co szczególnie warto zobaczyć, odwiedzając Pragę?
 • Adam Jakubczak na pokładzie jachtu / @jakubczakadam
  19
  43
  Kapitan musi mieć twardą dupę. Jak wchodzi za ster, to nigdy nie wie, kiedy zza niego zejdzie. Tymczasem kapitanowie dają się załodze namówić na wyjście z portu w trudnych warunkach, bo załoganci chcą zobaczyć sztorm na własne oczy. Sprawdzić, czy wygląda jak w filmie. Po godzinie mają dość, ale nie wtedy już nie można wrócić - mówi kapitan Adam Jakubczak, który od lat 11 miesięcy w roku spędza na morzu wraz z żoną Edytą i córką Kaliną.
 • Siedzia Sądu Najwyższego

  Chciał zostać sędzią SN, Okręgowa Rada Adwokacka zwolniła go z dwóch stanowisk. "To nieprzyzwoite"

 • Rzecznik rządu Joanna Kopcińska i dyrektor Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk

  O. Rydzyk chce "wydrzeć" PiS-owi cztery "jedynki" na listach do PE

 • Marek Jakubiak

  Jakubiak o Trzaskowskim: Trzeba być kompletnym idiotą

Zobacz więcej