• ~iustus
    (2013-01-06 19:47)
    Niedouczony pismaku, bo dziennikarzem chyba Pna nie jest, Epifania to wlasciwa nazwa swieta Trzech Kroli, a tego dnia prawoslawni swietuja Wigilie Bozego Narodzenia.
    Rec opadaja..
  • ~fender
    (2013-01-06 19:59)
    A W bełchatowie dlaczego Skorupa udziela wywiadu w swoim gabinecie w czasie pracy??? Czyżby Wod-Kan był JEJ własną firmą ? To chyba jest spółka miasta, a więc mieszkańców. Dlatego nie życzę sobie, aby pracownik, któremu płacę zajmował się innymi sprawami, niż zawodowe. Jakieś marsze i przemarsze niech organizuje PO PRACY.
  • ~Vox Dei
    (2013-01-06 20:38)
    Niestety dzisiaj odbyły się jakieś pogańskie bachanalia, w których niestety pląsali też niektórzy "słuszni" platformerscy biskupi jak niejaki Nycz. Widać, że POgaństwo się szerzy!!
  • ~prawdajest1
    (2013-01-06 21:03)
    Falsz,obluda i zaklamanie tych wszystkich zaslepionych "chrzescijan"...Czytac Biblie i analizowac ja oraz zrozumiec ze podstawowa rola Jezusa na Ziemi jako doskonalego czlowieka bylo oddanie zycia zeby "zniweczyc" grzech Adama i Ewy ale takze nauczanie ludu PRAWD o Bogu o szatanskich podstepach i po to zeby GLOSIC ludziom "calego swiata" DOBRA NOWINE,o przyjsciu Kroleswta Bozego na Ziemie,po Armagedonie, o ktorej koscioly NIE MOWIA ani slowa! Dlaczego? ,bo nie jest prawdziwy a falszywy oraz NIE MA uznania Boga i NIE posiada Ducha Swietego,ani troche,ani pojedynczy atom...
  • ~tata cyta Tacyta
    (2013-01-06 22:06)
    sekty katolickie, prawosławne,lewoslawne wyprodukowały przez 2 tys.lat miliony idiotów,to najwięszy szwindel jaki kiedykolwie został wymyślony
    TACYT okolo 117r.ne.pisał w Judei się to zło narodziło...zgubny zabobon...niektórzy ulegli temu szaleństwu
  • ~doradca
    (2013-01-06 22:20)
    do @@@@@ Tata cyta - Tacyta . Tata Ci pocyta Tacyta jak bedziesz nad grobem. Idioci maja gdzie pojsc nawet w marzeniach,a ciebie jak prosiaka,albo zwykla psia kupe wrzuca do dolu.No chyba na to zaslugujesz.
  • ~ateista
    (2013-01-06 22:34)
    Nie Trzech Kroli ale Objawienia Panskiego. Troche sie douczyc. Widze ze tu pisza swiadkowie Jehowi...Boze ta sekta to dopiero ludzie niedouczeni
  • ~zbig
    (2013-01-06 23:36)
    Rozdział religii od państwa jest największą zdobyczą ludzkości tam gdzie to się udało oczywiście.Religia opużniła rozwuj Europy o 500 lat.Panie Pieronek.
  • ~gerry5
    (2013-01-07 02:31)
    to święto to bałwochwalstwo
    pogaństwo dla katolików
    chrześcijanie trzymają się słowa Bożego
    "Czytając ewangelię Mateusza 2:1,2 w różnych przekładach Biblii pisze o magach, albo mędrcach, ale nigdzie nie spotkamy określenia ,że byli to królowie. Magowie w tamtych czasach zajmowali się astrologią. Obecnie również ta dziedzina cieszy się dużą popularnością, jednak Biblia zdecydowanie ją potępia. Czy wobec tego Bóg poprowadziłby do nowo narodzonego Jezusa ludzi praktykujących to co on sam potępia?Logika podpowiada ,że nie. Poza tym ,czy w Biblii lub w innych źródłach są wzmianki, że apostołowie lub pierwsi chrześcijanie obchodzili święto trzech króli? Zdecydowanie nie!! Jezus nigdy nie upoważnił swych naśladowców do łączenia prawdziwego wielbienia z pogańskimi zwyczajami. Przeciwnie, polecił im nauczać‛wszystkiego, co o nim nakazał’ (Mateusza 28:19, 20). A ówczesnych przywódców religijnych zapytał: „Dlaczego (…) przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji?” (Mateusza 15:3, BT).To samo pytanie można by dziś zadać rzekomym chrześcijanom,którzy kultywują pogańskie obyczaje, do których należy między innymi święto trzech króli, czy choćby boże narodzenie. "
    http://prawda-biblia.blog.onet.pl/2011/01/07/swieto-trzech-kroli-a-biblia-2/
  • ~luk1407