• ~janusz
    (2013-05-31 20:59)
    Jezeli chodzi o motoryzację to sytuacja na Kubie jest podobna jak byla u nas za komunizmu.Nie bylo żadnych części,ale zdolini mechanicy potrafili "na fuche"dorobić każdą część do najbardziej 'egzotycznego" samochodu czy motocykla.Ojciec mial motocykl Victoria 1942rok,gdy uszkodziła się jakaś mechaniczna część, składało się "zamówienie" w fabryce maszyn wlókienniczych przez rozbitą w tym celu szybkę w oknie i pod koniec zmiany część już była gotowa!To byl serwis!Wyrabiano akmulatory,przewijano prądnice,dorabiano tłoki,kola żębate,pompy olejowe,chłodnice-doslownie wszystko!
  • ~KUBA
    (2013-06-01 13:56)
    SZKOLY MEDYCZNE NA KUBIE KSZTALCA JEDNYCH Z LEPSZYCH LEKARZY W SWIECIE. KUBA EKSPORTUJE LEKARZY DO AMERYKI POLUDNIOWEJ. WIELU LEKARZY Z KUBY PRAKTYKUJE W USA. OFERTA PRZEMYSLU FARMACEUTYCZNEGO JEST IMPONUJACA. TO PIEKNY KRAJ ZNISZCZONY PRZEZ IDEOLOGIE KOMUNISTYCZNA. ZRESZTA NIE MA ROZNICY POMEZY KUBA I POLSKA. POLSKA NADAL JEST RZEADZONA PRZEZ KOMUNISTYCZNYCH OLIGARCHOW. KRYTYKA POLITYKOW NA KUBIE I W POLSCE JEST PRZESTEPSTWEM. POLSKA ZYJE NA ZAPOMODZE Z UE. KUBA NIE DOSTAJE ZADNEJ ZAPOMOGI, OPROCZ ROPY NAFTOWEJ Z WENEZUELI. JAK BYM MIAL WYBOR POMIEDZY POLSKA I KUBA, TO WYBRALBYM KUBE. BO TERROR POLITYCZNY JEST PODOBNY, ALE KLIMAT I ZYCIE JEST LEPSZE NA KUBIE.
  • ~naiwny
    (2013-05-31 13:10)
    Jescze dwa lata nierządów POmatolstwa i prześcigniemy Kubę !!! tak trzymać !!!.
  • ~Pik Pok
    (2013-06-01 14:35)
    Ten redaktorzyna z Bożej łaski pisze to co słyszał od swojego prezesa który znówu słyszał od innego prezesa a wszyscy ci prezesi nigdy na Kubie nie byli.Byłem ,widziałem objechałem kube wzdłuż i wszerz.Niewidziałem zadnej biedy bezrobocia,przestępczości. Ludzie żyję skromnie ale nie biednie.Sa czyści i mili.Wiedza co to i gdzie leży Polska.Widziałem i rozmawiałem z wieloma Kubańczykami.Sa wykształceni.W porównaniu do pozostałych krajów ameryki łacinskiej nie ma analfabetyzmu a słuzba zdrowia i szkolnictwo sa naprawde na najwyzszym poziomie. Co do samochodw to redaktorzyna też nie ma zielonego pojecia.w rzeczy samej duzo jexdzi aut sprzed 1961 r.Ale duzo jexdzi samochodów nowoczesnych jak np KIA Nissany Fiaty itd.I jeszcze jedno na Kube nie maja co przypływac handlarze narkotyków.Ludzie mówia że ci którzy mieli taki zamiar utopili sie w morzu karaibskim bo nie umieli pływac.Na Kubie nie rzadza tak jak przed rewolucja amerykańskie gangii i koncerny.Teraz to kubańczycy sami soba dysponują. I to najbardziej boli USA.Do smierci Fidela USAz Kuby nie zrobi republiki bananowej
  • ~Aptekarz
    (2013-06-01 06:12)
    Wszyscy piszą o Kubie jako o miejscu turystycznym dodam tylko

    bardzo ważną informację. KUBA ma bardzo wysoki poziom opieki

    zdrowotnej i farmakologii. JEDYNY kraj, kt
    ry opatentował szczepionkę na raka płuc.raz od kilku miesięcy lekn homeopatyczny ze skorpiona równie skuteczny jak i inne leki przeciwrakowe tylko, że nie daje EFEKTóW ubocznych Nazwa leku VIDATOX. Ma być wktótce w obrocie krajów UNii Europejskiej
  • ~leszek
    (2014-01-10 07:26)
    to zdjęcie nie wskazuje że czas się zatrzymał?
  • ~Victor - Toronto
    (2013-06-01 03:26)
    Mieszkam w Kanadzie. Na Kubie bylem juz 5 razy. Wspaniale i bezpieczne miejsce na urlop. Ceny moze troche ida do gory, ale dla Kanadyjczykow jest naprawde tanio i dlatego tak duzo ich tam jedzie. W 2012, ponad 1,200.000..
    Kubanczycy to bardzo sympatyczni i przyjazni ludzie.
    Znam pare Kanadyjczykow, ktorzy kupili domy na Kubie, i planuje spedzic tam duzo wiecej czasu.
    Samochdy sa naprawde stare. Duzo starych amerykanskich Chevroletow, Fordow i Chryslerow. Sporo Lada, Malych Fiatow .
    Ostatnio, Chiny sprzedaja duzo swoich samochowow. Duzo Toyot, Huyndai i Kia. Wiekszosc autobusow, to Chinskie Tuyoung. Bardzo luksusowe.
    Polecam wszystkim odwiedzenie Kuby.

    MIchal
  • ~Icek
    (2013-05-31 14:47)
    No i fajnie. Mają klasę i charakter.
  • ~J-23
    (2013-05-31 15:03)
    Kubanki są pełne temperamentu i uwielbiaja blondynów
  • ~radzio
    (2014-12-31 15:57)
    Jak to śpiewał J. Gniatkowski "Kuba wyspa jak wulkan gorąca" :) Nie byłem ale odwiedzić to miejsce to moje postanowienie na Nowy Rok:) Mam nadzieję że uda mi się je zrealizować bo jak patrzyłem na oferty w itace to raczej górna półka ale jako że moim drugim postanowieniem jest rzucenie palenia to myślę że dam radę.