• ~lunk
    2013-09-14 08:28
    Złodzieje, złodzieje, złodzieje. Jak chcesz być okradzionym to jedź do Hiszpanii.
  • ~lena
    2013-09-12 08:55
    zwiedzać to piękne miasto i uważać na masy złodziei
  • ~czesiek
    2015-07-27 18:55
    Barcelona , to atrakcyjca miejcowość , jest dużo miejsc dla lubiących wodę i parki jak wzgórze z parkiem miejskim i małym zakątkiemGaudiego . Same schody , jaszczurka i najdłuzsza ławka to za mało przy mocno reklamowanych prospektów czy folderów . Miasto urozmaicone ładne , łatwa komunikacja miejska . Policja i młodzi tubylcy mało uprzejmi , rozumieją i znają język angielski ale udają że nie znają innego niż język kataloński . Wysyłanie kartek pocztowych to wyrzucenie pieniędzy w błoto , nie kończą miejsca przeznaczenia adresata lecz jak w Jerozolimie kończą los na spaleniu życzeń do Boga . Polecam , bo wsędzie trzeba być , plaże piasczyste , woda czysta i to kusi a nie Gaudi .
  • ~zielon001
    2013-09-12 10:12
    Uwaga: Magiczna fontanna działa tylko od czwartku do niedzieli. W inne dni pusto, cisza
  • ~Janka
    2013-11-11 15:44
    Ja w tym roku byłam na urlopie na Costa brava. Muszę przyznać, że jest to wspaniałe miejsce na odpoczynek. W alfie wykupiliśmy wycieczkę fakultatywną właśnie do Barcelony i cały dzień zwiedzaliśmy to fantastyczne miejsce. Tak bardzo mi się tam spodobało, że postanowiłam, że w przyszłym roku na jakiś długi weekend pojadę tylko do Barcelony, żeby zwiedzić wszystko dokładniej. Uważam, że jest to miejsce, które choć raz w życiu powinno się odwiedzić!
  • ~mkk
    2013-09-12 10:08
    Dzielni Redaktorzy całkiem dobrze ukryli przed czytelnikami, że jenym z najcenniejszych jest Muzeum Picassa. Oraz związany z nim dom publiczny na Avignon..

    P.S. A także przemianowali Krzystofa Kolumba na Krzystofa Kolumna ("La Rambla ciągnie się od Placa de Catalunya aż do Kolumny Krzysztofa Kolumna"). Za to jak najsłuszniej podkreślili wage muzeum Miro (tam nie tylko dzieła, ale i najlepszy widok na miasto z góry, na która wwozi physzna kolejka jak na Gubałówkę).
  • ~ewa koby
    2014-05-21 21:47
    w barcelonie nigdy nie mozesz przegapic arabskich zlodziei nawet w hotelach reszta to turystyka ewa koby
  • ~gg
    2013-09-12 10:15
    kupno biletu do Sagrady Familii - moje najgorzej wydane pieniądze. Zupełnie nie warto, 100 razy ciekawiej wygląda z zewnątrz, a w środku nic nie ma!!
  • ~ewa
    2013-09-26 12:51
    Barcelona marzy mi się od dawna! nie udało się w tym roku, ale liczę że za rok jak już uzbiera mi się kasa na lokatach w getnie, w końcu tam dotrę :)
  • ~Ania
    2015-08-27 22:11
    Barcelona piękne miasto! Byłam przy okazji spędzania wakacji w Loret De Mar. Byłam jakiś czas temu na nie drogiej wycieczce z alfa staru. Hiszpania jest tak cudowna, że na pewno jeszcze nie raz tam wrócę. Podobało mi się tam absolutnie wszystko! Piękne zabytki, wspaniali, sympatyczni ludzie, smaczna kuchnia, niesamowita kultura. Jeżeli jeszcze nie byliście to bardzo polecam!