• ~janek86
    (2014-01-06 09:11)
    Przy kolejnym dobrym trzesieniu- znow sie zawala te dzielnice biedy i zginie tak jak w Haiti dziesiatki tysiecy ludzi pod gruzami swoich domkow jak z kart. Ostatniesilne trzesienie ze 1976 pochlonelo 20.000 ofiar
  • ~voiceinthedesert
    (2014-01-15 23:32)
    Mieszkałem i pracowałem w Guatemala City przez półtora roku. Nie zgadzam się z tym artykułem. Jest to piękne miasto. Kulturę trzeba znać zanim się o niej pisze. Trzeba tam żyć. Mam dwóch doktorów w rodzinie, którzy są Guatemalczykami. Wszyscy czują się doskonale. Mafia zawsze była i będzie i też przestępczość. Ale normalnie człowiek żadnej przestępczości nie odczuwa. Ludzie tam, na niskich szczeblach i na najwyższych, są towarzyscy i bardziej ludzcy. nawet zbiry z junt wojskowych nie czują wyższości wobec nieznajomych. Kiedyś, pamiętam, komendant Gwardii Prezydenckiej, płk. Lopez-Ramirez, posądzany o morderstwa na autochtonach, nalewał mi whisky na łodzi motorowej, gdy zwiedzaliśmy miasteczko Livingston. Nie czuł się wcale poniżony, mimo że mnie wcale nie znał. Był jednym z najważniejszych ludzi w rządzie Prezydenta Arana Osorio. Moi inni znajomi, potomkowie Rafaela Arevalo Martinez, poety narodowego Guatemali, byli jednymi z najlepszych ludzi jakich poznałem, zwłaszcza p. Teresa de Trebuiller-Arevalo. Dlatego nie należy pisać o tym, czego się nie doświadczyło!
  • ~gwto
    (2014-01-06 08:30)
    W końcu u nich jest ciepło i nie muszą się martwić o grube mury izolację i ogrzewanie a tym samym o różne wysokie koszty utrzymania.
  • ~ściek kawy
    (2014-03-24 09:51)
    Sorry, jak się nazywa stolica Gwatemali ? Z pierwszego zdania o fawelach wynika, że tak jak państwo, czyli miasto Gwatemala jest stolicą państwa o tej nazwie. Ale czy tak jest rzeczywiście ? A może dla pana redaktora stolica Angoli to Londyn ?
  • ~Grzechu comeback
    (2014-03-24 08:59)
    CHCIWOŚĆ CHCIWOŚĆ CHCIWOŚĆ zachodniej "cywilizacji" spycha coraz większe połacie Ziemi w skrajną biedę...
  • ~tu rysta
    (2014-01-10 11:40)
    A propos tytułu. Autor najwyraźniej nigdy nie odwiedził Radomia, ani Częstochowy...
  • ~ewa koby
    (2014-01-07 19:24)
    najohydniejsze miasta swiata nowy jorj new york paryz par ritz i fra nie funkujacy ani maszynami latajacymi ani bankowcami zlodzieje smieja sie z biedy
  • ~WAW
    (2014-01-06 01:50)
    Pomatoly i Komuchy to jakis odlam od normalnych ludzi. Skad to sie w Polsce wzielo to, moze by w jakiejs starej encklopedi znalazl, ale to watpliwe.
  • ~WAW
    (2014-01-06 09:35)
    ~WAW2014-01-06 01:50

    Pomatoly i Komuchy to jakis odlam od normalnych ludzi. Skad to sie w Polsce wzielo to, moze by w jakiejs starej encklopedi znalazl, ale to watpliwe.
    ---

    NIE PODSZYWAJ SIE TOFIK...
  • ~janek86
    (2014-01-06 09:20)
    Jes tych wulkanow31 . wszystkie aktywne z wyjatkiem jednego. to przez bardzo cienka skorupe Ziemii w tym rejonie Ameryki