• ~kw
    (2014-03-27 09:29)
    Wszystkie partie ktore za blisko kleru zeruja, powinno sie bojkotowac, bo bieda w narodzie jest przez ciemnote tego ludu, zamiast inwestowac w wiedze inwestuje sie w zabobonstwo,
    jako pierwsze powinno si zniesc religie w szkolach swieckich.
  • ~re daniel
    (2014-03-27 07:57)
    w polsce też by sie przyydały wyroki smierci na kler ci szamani zatruwaja polske pan daniel poucza egipcjan a nie widzi ze to samo jest w polsce bractwo muzulmanskie to kler rzymski niedaleko pada jabłko od jabłoni panstwo świeckie w polsce to kpina mamy panstwo religijne a pasibrzuchy maja sie dobrze miełnoty rzadzą
  • ~IRON
    (2014-03-28 23:05)
    Byłem w Kairze i egipski przewodnik pokazał nam to miasto. Tłumaczył, że cmentarz został zasiedlony przez ludzi, którzy uciekli przed Brytyjczykami z rejonu Kanału Sueskiego w okresie walk o odblokowanie Kanału Sueskiego. W Kairze nie było dla nich miejsca. Wprowadzili się na cmentarz. Miało to być prowizoryczne rozwiązanie...
  • ~mkk
    (2014-03-27 10:02)
    Szanowna Redakcjo, obwieszczasz dumnie na pierwszej o Miescie Umarłych
    "Tego nie ma w przewodnikach."

    Otóż kairskie Miasto Umarłych jest we wszystkich szanujących się przewodnikach po Egipcie!!! We wszystkich.
    Tak jak długoszyje kobiety w przewodnikach po Tajlandii.
    Jak Kanion Colorado w USA.
    I jak kolumna Zygmunta w Polsce.

    Interes w reklamie via przewodniki mają także sami mieszkańcy Miasta: w sporej częsci żyją z bakszyszu pobieranego od turystów...
  • ~naiwny
    (2014-03-27 07:11)
    Następne 4 lata nie rządów tego miełnoty cieniasa i w tym pięknym kraju mamy to samo !!!.
  • ~ARTUR
    (2014-03-27 09:56)
    Naiwny. Masz racje. Ostatnio po 60 latach zwiedzilem znany mi z dziecinstwa cmentarz w woj. swietokrzyskim. To poprostu palace,a niegrobowce.. A wszystko na skutek nieopisanej biedy panujacej pod rzadami wspominanego przez ciebie "mielnoty: pajacu.
  • ~emerytka
    (2014-03-27 12:41)
    Bylam w Kairze i zwiedzilam Miasto Umarłych. ale był z nami Egipcjanin. To jest miasto w miescie maja sklepy i inne usługi Tym miastem opiekuje się Szejk. W tym miescie mieszkają przeważnie ludzie którzy zostali wysiedleni z okolic gdzie została zbudowana tama Assuanska. Historia tego miejsca jest bardzo interesujaca. i zarazem bardzo smutna.. .
  • ~silence1109
    (2014-03-27 15:12)
    Każde miasto rozrastając się wchłania cmentarze lokowane poza strefą aktywności miejskiej (najczęściej stawia się tam budynki - dokonuje ekshumacji lub nie) , w tak zaludnionym miejscu jak Kair znalezienia sobie miejsca pomiędzy nagrobkami tj na cmentarzu z którego się już nie korzysta , tj na ziemi niczyjej , mnie osobiście nie szokuje , bardziej cygański tj ekstremalnie niski poziom życia tych ludzi . @ Daniel , nie chce mi się z tobą gadać .
  • ~prawda
    (2014-03-28 07:55)
    ten przodowy jest głupi jak but z lewej nogilo
  • ~Daniel
    (2014-03-27 07:51)
    To dobre miejsce aby utworzyć rezerwat zamknięty dla Bractwa Muzumańskiego i innych egipskich partii religijnych zamiast wydawać dla nich wyroki śmierci.Egipt wtedy szypciej dokonałby skoku cywilizacyjnego na wzór państw świeckich a nie cofał się do poziomu Syrii czy Afganistanu .