• ~antysyjonista..
    (2017-07-02 04:48)
    szczam na pejsatych..
  • ~Nauczyciel
    (2017-04-29 13:20)
    Izraela nie ma za co szanować . Oni chcą tylko zbierać śmietanę z mleka , a Wy paście krowy, karmcie je idojcie abyśmy mieli z czego zbierać smietanę. Nikt nie lubi jemioły!
  • ~Pierwsza rzecz, którą musisz wiedzieć na pewno -
    (2017-04-26 01:58)
    - to - czy w ogóle chcesz i czujesz potrzebę, żeby tam jechać! Przeciez nikt tam na ciebie nie czeka i nikomu tam nie jesteś potrzebny, a jeśli tam ciebie zapraszają - to tylko po to, żeby cię wyszlamować z pieniędzy - więc po co sobie w ogóle zawracać głowe takim wymyślonym przez chytrych starozakonnych w celu robienia w ciu la poczciwych i naiwnych gojów "dylematem"! A Dziennik stwarza tylko i utrzymuje w ruchu przez trzy lata platformę do tej planszowej gry w bambuko! Bo gra do tej samej bramki - naszej bramki! I za wszelką cenę chce nam wspólnie z nimi strzelać kolejne gole!
  • ~kuciap
    (2017-04-25 11:09)
    A gaz w butlach wwozic wolno czy tez jest to zle widziane?
  • ~ewa koby
    (2017-04-21 22:30)
    ewa koby izrael nie stawia czola miliardom fanatycznych arabow muzulmanow to ten sam kod genetyczny dna reszta to manipulacja religiomedialnopolityczna
  • ~cygan
    (2017-04-18 13:15)
    A JA NIE CHCĘ TAM JECHAĆ-ONI SĄ U NAS!
  • ~dera
    (2017-04-14 01:16)
    A ja kocham Izrael, mam wielu wsanialych kolegow --zydow, sa zdecydownie lepsi niz niektorzy polacy z PO , a jestem katolikiem, brawo Izrael
  • ~telewidz z Małopolski
    (2017-01-26 11:48)
    Przewodnik bardzo fajny, ale i tak tam nie pojadę, bo nas tam nie lubią. Pojadę sobie do Japonii.
  • ~Cadyk z Leska
    (2017-01-04 11:16)
    Niesforny przewodnik po Izraelu: 1) Pamiętajmy by nie pozdrawiać mieszkańców uniesieniem prawej wyprostowanej ręki pod kątem około 50 stopni z dłonia skierowaną wnętrzem do pozdrawianych i ze złączonymi palcami (tzw Salut Rzymski). Nie wiedzieć czemu jest to skrajnie niepopularny gest. 2) Zaczesanie z grzywką w prawo oraz wąsikiem w stylu Charlie Chaplina nie jest polecane dla panów, a szczególnie połączone z ubraniami w stylu wojskowym, brunatnych koszulach i polerowanych wysokich butach w kolorze czarnym. 3) Szczególnie nie zaleca się epatowania hinduskim symbolem szczęścia. Umieszczony niedyskretnie na ubraniu może sprowadzić nieszczęście. Na przykład podbite oko. 4) Gdy już poznamy jakiś miłych tubylców przyjdzie się nam socjalizować w restauracji czy jadłodajni, nie jest w dobrym guście skarżenie się na brak dobrze usmażonych kotletów schabowych i kapusty. 5) Rozochoceni wyborną koszerną wódeczką ograniczmy swoje zapędy poznawcze i nie dopytujmy się lokalnych pięknych mieszkanek czy ich źródełka dumy rodowej są ułożone w poprzek. Zdecydowanie złe pytanie, po którym nie będziemy raczej mieli okazji przekonać się osobiście o ich ułożeniu. 6) Gdybyśmy jednak nabrali sympatii do lokalnych mieszkańców drugiego sortu, nie należy omawiać z nimi radykalnych rozwiązań, typu posłanie lokalnych mieszkańców pierwszego sortu do łaźni gazowych. To bardzo nieeleganckie. Poza tym cieszmy się słońcem, urodą lokalnych mieszkanek, szczególnie tych których wdzięki podkreśla militarny strój i karabin u boku. Prosimy o kolejne sugestie w odpowiedziach, na temat tego czego robić nie należy w Izraelu.
  • ~Jaga
    (2016-12-29 17:20)
    Zwiedzenie miejsc związanych z chrześcijaństwem to najpiękniejsza przygoda życia -polecam
  • ~/$€
    (2016-12-09 21:34)
    Ja tam wole Rumunie w postaci swetru-cwylu ... na odleglosc, bo smierdzi.
  • ~Weredyk
    (2016-12-05 11:16)
    Po co tam jechac, Kneset mamy na Wiejskiej w Warszawce, a jak komus malo to co "polskiej" telewizji zapraszamy.
  • ~Tarantula
    (2016-11-27 16:16)
    Znam konkretny przypadek. Człowiek wyjechał do Izraela z paszportem (polskim) i wizą do tamtego kraju, prywatnie aby zwiedzić tzw Ziemię Świętą. To było dość dawno. Przy okazji postanowił obejrzeć Egipt, po drodze Synaj itd. a tam podróżował autobusem. Wszystko się udało. Aliści wracając do Izraela (autobusem) został na granicy zatrzymany izraelskiej przez strażnika, który zażądał 100 USD za wpuszczenie go, mimo że człowiek miał ważną wizę izraelską. Ale kamieniem obrazy był polski paszport. Straznik wyzwał go od "polaczków", których on "dobrze zna", bo do Izraela przyjechał na stałe z Polski właśnie. Te 100 dolarów to były ostatnie (awaryjne) pieniądze tamtego "polaczka" i właśnie okazały się przydatne na wymuszaną łapówkę. Uwaga, uwaga.
  • ~ewa koby
    (2016-11-22 18:34)
    ewa koby czy w izraelu uprawia sie nahalizm fotografii kazdy telefon komurkowy robi mi zdjecia bez mojej wiedzy apple na wszystkich spacjach
  • ~kierowca
    (2016-11-21 10:06)
    Jeżeli kiedyś chciałby gdzieś zamieszkać to właśnie w Izraelu.
  • ~Barbara
    (2016-11-20 13:07)
    Wstyd mi za Was jak czytam te oszczerstwa. Zolc sie wylewa wszystkimi otworami.
  • ~bolo
    (2016-11-06 03:22)
    Czy chociaż jeden z krytykujących Izrael durniów tam był, czy to tylko ich sposób idiotyczny powielana wyobraźnia? Byłem tam i jestem innego zdania chociaż polityki Izraela nie popieram.Zwiedzałem zarówno część izraelską jaki palestyńską najczęściej różnią się wyraźnie czystością ulic - stosunek do turysty tu i tu przyjazny o ile nie jesteś zbyt natarczywy , najczęściej zwrócą uwagę.
  • ~edek
    (2015-01-22 09:49)
    Tylko po za swoim izraelem domagaja sie praw od innych rzadow a na miejscu u siebie to rasisci jakich malo na swiecie
    Zadne pastwo nie chce miec zydow w swoim kraju nawet starorzytni egipcjanie sie ich pozbyli
  • ~aaron