• ~Kuk
    (2017-12-24 14:37)
    Co racja to racja. Polska dzięki pisowi to na powrót Rosja. Nawet w Maroku to wiedzą.
  • ~Dżejk Kolins
    (2017-12-24 11:51)
    Bardzo interesujące. Dziękuję!
  • ~Nick
    (2017-12-25 10:13)
    Aha! jesli dobrze zrozumialem to Maroko ma do dzihadu kilka tysiecy kilometrow. Dobry dowcip. I popatrzcie - oni kazdemu turyscie sprawdzaja dokumenty i nadaja mu numer, a co my robimy z setkami tysiecy tego barachla w Europie? Kazdy z nich zgubil dokumenty i ma 15 lat i biedny dzieciak musial opuscic ojczyzne sam, bez opieki. :-) Sprobujcie poszukac w necie - jak oni sie zachowuja we Franji, Itallii, Niemczech, Szwecji - muzulmanowi nie mozna w nic wierzyc, u nich klamstwo jest uznanym srodkiem do osiagniecia celu. Nie pisze jakichs niesprawdzonych bredni - ja tam musialem jakis czas byc i pracowac. Nigdy nie zaufam zadnemu z nich.
  • ~#zmiescisz_sie_smialo
    (2017-12-24 13:51)
    Buhahahahahaha... Chorwaci to Polacy... Jasne. Prowadź, człowieku rejsy, wszystko wskazuje na to, że umiesz to robić. Bo widzisz, ja kiedyś rozmawiałem z Serbem, który opowiadał dokłądnie takie same brednie, tyle że wszyscy dookołą byli Serbami. Bośniacy - "poturczone Srby". Chorwaci - "Srby katolicy". I tak dalej. Prowadź swoje jachty na zdrowie, zarabiaj pieniądze jeśli potrafisz i wszystkiego dobrego. Ale nie chrzań farmazonów.
  • ~Co za bzdurny (bezdurny) tytuł!!!
    (2017-12-25 07:13)
    I pomyśleć, że chociaż żyję już bardzo długo - to nie wiedziałem, że Bałtyk gra z Morzem Śródziemnym w jakąś grę! - To chyba jakiś nowy rodzaj "mokrej gry planszowej", którą du-rnie mogą sobie przyłożyć w charakterze kompresu na rozpalone czoła...
  • ~Tak! - Chorwaci to na pewno są Polacy!
    (2017-12-25 07:16)
    I dlatego Słoweńcy nieźle rozumieją, jak się do nich mówi po polsku!
  • ~anty_błazen
    (2017-12-25 12:24)
    Bałtyk nie jest dla majtków-kajtków.
  • ~[\/].[|-|]
    (2017-12-24 23:34)
    Chorwaci to przede wszystkim Ustasze i ich zbrodnie - sorry ale jednak to ma znaczenie.
  • ~romantyczka
    (2017-12-28 13:14)
    Przepiekny wywiad i piekna historia. Natomiast klocilabym sie z naglowkiem, bo dla mnie Baltyk zawsze jest wygrany. Kto nigdy nie zapatrzyl sie w te zburzone fale i nie czul prawdziwie mitycznego oczyszczenia w nadmorskim wietrze polskiego wybrzeza niech pierwszy uderzy w stol! Ja nie jestem fanka adrenaliny raczej jezdze tam zeby wypoczac (ustka, spa, elegancki hotelik grand lubicz itd) ale wciaz w porownaniu z kurortami w ktorych bylam (wlochy/chorwacja/grecja) to baltyk to cos pieknego, dzikiego i nieokielznanego
  • ~Rex
    (2018-02-06 22:53)
    Racja że Morze Śródziemne jest spokojne, nie ma sztormów, a woda ciepła, do żeglowania dobrze. Bałtyk jednak ma świeże powietrze, jod, piaszczyste plaże i znośny klimat, na masce samochodu smażymy jajka tylko czasem, co jest dobre na lądzie. Gdybym miał wybierać to wybrałbym na lądzie tylko miejsca nad Bałtykiem, wszystko jedno który kraj, a jest w czym wybierać, jedyny ból to krótszy sezon. Niemcy płacą drogo za pobyt nad Bałtykiem, bo prestiżowo stoi wyżej w klasyfikacji niż Śródziemne.Oczywiście nauka żaglowania najskuteczniejsza jest tam gdzie morze jest spokojne.