Od 11 listopada do USA bez wizy. Ile trzeba wydać na wycieczkę do Ameryki?

| Aktualizacja:

Od poniedziałku, 11 listopada zostaną zniesione wizy dla Polaków na wyjazdy turystyczne i biznesowe do Stanów Zjednoczonych. Bez wiz będzie można wyjechać na 90 dni, wystarczy rejestracja w systemie. Żeby móc to zrobić trzeba posiadać biometryczny paszport, który jest ważny przynajmniej 90 dni i bilet na powrót z USA.

wróć do artykułu
  • ~.
    (2019-11-08 14:13)
    Nie wliczono kosztow prezentow dla rodziny w USA: kierpce dla cioci 100 zl, ciupaga dla wujka 150 zl, bieznik na stol dla kuzynki 80 zl, I pol litra dla kuzyna 20 zl.
  • ~..Krystyna.z.Agencji..
    (2019-11-08 14:30)
    Jade, zobacze w jakiej tekturowej chalupie wujek z ciocia w USA mieszkaja, co ostatnio do Polski przyjechali i po jednym dolarze nam dali. Ciocia mowila ze spiewa w chorze, a wujek odkreca sruby w jakiejs kanalizacyjnej rurze. Tym to sie w zyciu udalo.
  • ~kacaff, mysliciel (wybitny) z Bygdoszczy, poeta
    (2019-11-08 13:18)
    Nareszcie! Dzięki PIS ziściło się mażenie wielu pokoleń Polaków. To dzięki Panu Prezydentowi będziemy mogli spojrzeć na kraj naszych marzeń, gdzie płace są wielokrotnie wyższe o tych w Polsce - średnia USA 5177 $ średnia Polska 772 $. Przeciętny Polski biedak tylko może sobie pomażyć, a tak przynajmniej przez tydzień pożyje sobie we wspaniałym świecie.
  • ~Tadek
    (2019-11-08 08:58)
    Ktos pisal o cenach nigdy nie bedac w Ameryce.... chyba, ze bedzie spal w hostelach (pokoje kilkuosobowe bez lazienki w nim), a jadl baaaardzo skromnie.... Normalny hotel - conajmniej $100 za noc, Jedzenie to nastepne $ 60-80 dziennie.... Do tego koszty podróży, wynajem samochodu, bilety wstepu... tylko tak mozna liczyc koszty wycieczki...
  • ~Pabloverso
    (2019-11-08 20:00)
    Czemu nie napiszecie jak jest naprawdę czyli u nas już nie będą dawać wiz ale na lotnisku w USA mogą nas nie wpuścić wszyscy o tym milczą taka jest naprawdę umowa między Stanami a Polska czyli urzędnicy w USA będą decydować czy nas wposcic czy odeslac
  • ~ypeks
    (2019-11-08 14:40)
    Podobno, jak słychać w wolnej Europie, San Escobar ma również znieść wizy dla polskich polityków i ekonomistów, aby pogrążyć się ponownie w mrokach średniowiecza.
  • ~Mieszkaniec wsi.
    (2019-11-08 16:32)
    Wystarczy, że wyjrzę przez okno i cały Manhattan mam u stóp. Widok z drugiego piętra na popegeerowskie obory i szałry sąsiadów obite papą niedościgniony. ....i to powietrze.
  • ~Errorfree
    (2019-11-08 20:15)
    Hahaha wyliczenia z tyłka. Byłem niedawno w New York City i Washington na 2 tyg. I za wszystko wyszło mnie 4500 zł. Specjalnie nie zalowałem sobie nawet i byłem w najdroższym mieście Usa. Nie dajcie sie omamic. Szukajcie tanich lotów i jak was nie stać na hotel spróbujcie airbnb. Powodzenia.
  • ~anna
    (2019-11-08 16:49)
    Lot samolotem trzeba wykupi w obie strony (jeśli ktoś jedzie bez wbitej promesy wizy w ambasadzie/konsulacie). Do USA i z powrotem (niekoniecznie lot powrotny do Polski, ale lot poza granice USA).
  • ~Marzena
    (2019-11-08 13:40)
    Co to jest "mażenie". Chodzi o mazanie czy mżenie?
  • ~Andy
    (2019-11-08 13:46)
    Podróżował po Kalifornii 3tyg.samochod wypożyczenie 950 $ z pełnym ubezp.,hotel - 100 $ pokój 2 oś.paliwo ok.3 $/balon. ,jedzenie min.30-40 $ na oś.dziennie. Samolot do San Francisco 4000 zł. I tyle w temacie.
  • ~Steph
    (2019-11-09 10:26)
    Za późno te wizy znieśli. Po co jechać tam - rozpadające się chaty z kartonu oglądać? USA gnije...
  • ~Zakupy
    (2019-11-08 23:34)
    Data waznosci czyli expiration date. W Europie data waznosci towaru 12.1.2019 to jest 12 stycznia 2019,ale za oceanem ta sama data waznosci towaru znaczyy ze to jest 1 szy grudnia 2019 I towar jest dobry. Nie wi Jak to die dzieje, ze liczby w Davie produkcji of 13 do 31 przed data roku sa zagadka
  • ~..Krystyna.z.Agencji..
    (2019-11-08 14:23)
    To do ktorego miasta pojechac, zeby sie dorobic a nie narobic?
  • ~Mati
    (2019-11-08 20:37)
    Ja mam Amerykę jak z domu wychodzę;d Odór ***** wyjące ****** i psy no i Ci ludzie życzący Tobie w umysłach jak najgorzej i patrzący krzywo albo w ogóle łeb w drugą syrone ... ;)
  • ~Karlo
    (2019-11-08 21:26)
    No to się teraz do hameryki zwali ta cała Polska ynteligwncyja i specjaliści od cudzej własności... Ciekawe jak długo Amerykanie będą tolerować przybyszów z innej planety i pokażą polaczkom gdzie ich miejsce...
  • ~Turysta
    (2019-11-09 11:33)
    Czyli realnie minimum potrzeba ok 10 tys., bo polecieć tam tylko po to by połazić trochę po ulicach to tak jakby pojechać do Warszawy, zjeść jakieś kluchy w przyulicznej budzie, obejść dookoła Pałac Kultury i wrócić do siebie na wioskę pod Koszalinem.
  • ~hymn pochwalny
    (2019-11-09 16:43)
    Za PO to podroze USA byly super a teraz jest dno. Zniesli wizy, po co ?. Za PO to bylo super. Duda ,co to prezydent, Komorowski to dopiero gosc , nawet wasy zgolil, zeby byc lepszym. A Duda nigdy nie mial wasow ,wiec nie mogl ich zgolic i byc lepszym. W ogole PIS, szkoda mowic, PO to to dopiero cymes.
  • ~Predator
    (2019-11-09 15:04)
    A gdzie mogę spotkać terminatora
  • ~Andre