Naworski poinformował PAP, że jako pierwsze loty z Szyman zawiesiły linie Wizz Air, które realizowały połączenia do Londyn Luton. Loty te zawieszono do 13 listopada.

Reklama

Ryanair zdecydował o zawieszeniu lotów do/z Londynu Stansted w okresie od 20 do 24 października - dodał Naworski. Poinformował, że samoloty na tej trasie notowały połowę obłożenia. Na razie ta linia nie zapowiada zmian, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna - poinformował Naworski.

Rzecznik lotniska w Szymanach podkreślił, że decyzje obu przewoźników to odpowiedź na wprowadzenie od 3 października obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie dla wszystkich pasażerów przylatujących z Polski do Wielkiej Brytanii.

Drastycznie ograniczyło to popyt i sprzedaż biletów na tych trasach - poinformował rzecznik prasowy lotniska w Szymanach.

Bez przeszkód realizowane są na razie loty z Szyman do Niemiec. Na dziś Warmia i Mazury nie są wpisane na niemiecką listę regionów, z których przylot pasażerów obliguje ich do obywania kwarantanny - wyjaśnił Naworski.