Reklamy Ryanair'a informują, że "szczepionki będą niedługo dostępne" i dlatego warto już teraz "zarezerwować letnią przygodę". Dodatkową zachętą mają być ceny biletów. Za 19,99 funtów można polecieć m.in. do Grecji, Włoch czy Hiszpanii.

Reklama

Krytyka Ryanair'a

Ryanair spotkał się z ogromną falą krytyki. Nie cichną również oskarżenia o zachęcanie ludzi do rozprzestrzeniania zabójczego wirusa na całym świecie.

Jak podają wirtualnemedia.pl, aktor Con O'Neill napisał na Twitterze: "Czy ktoś uważa, że ​​reklama„ Jab and Go ”@ Ryanair jest trochę obraźliwa?”.

"Linia lotnicza powinna być zawstydzona i zbojkotowana za ten wyczyn" - cytuje serwis kolejnego użytkownika mediów społecznościowych.

Reklamy określane są również, jako "desperackie" oraz "niewrażliwe i bezwzględne”.

"Co za absolutnie okropna zła reklama”. Jab &Go! ”. Poważnie? … Okropne ” - napisał inny użytkownik.

Ryanair odpowiada na krytykę

Świadectwa szczepień nie będą wymagane do podróży po UE podczas lotów Ryanair - zapewnił rzecznik przewoźnika w rozmowie z "Metrem"

Dzięki bezkonkurencyjnym, niskim taryfom Ryanaira Europejczycy mogą teraz zarezerwować letnie wakacje, o których marzyli w 2021 roku - dodał.

Jak czytamy na portalu wirtualnemedia.pl, do Urzędu ds. Standardów Reklamowych w Irlandii (ASAI) od 27 grudnia do 30 grudnia wpłynęło 35 skarg na nową reklamę Ryanaira. ASAI zapowiedział, że zajmie się sprawą.