Okolice Val d'Isere i miejscowości Tignes łączą się w jeden ośrodek sportów zimowych nazwany Espace Killy, na pamiątkę pochodzącego stąd mistrza narciarstwa alpejskiego - Jean-Claude Killy. Na tym terenie jest do wyboru trzysta kilometrów tras obsługiwanych przez 83 wyciągi i kolejki. Kto szuka klimatu powinien zatrzymać się w Val d'Isere, kto woli bardziej nowoczesną zabudowę - niech jedzie do Tignes.

Reklama

W Val d'Isere więcej tras dla siebie znajdą zaawansowani narciarze. Słynna jest ta, na której rozegrano zjazd mężczyzn na olimpiadzie. Więcej szlaków dla początkujących jest w Tignes.

Turyści cenią sobie też wysoko całoroczny teren narciarski na lodowcu Pissaillas. Sporo świetnych miejsc znajdą też ci, którzy cenią sobie zjazdy poza wyznaczonymi trasami.

W 2009 roku do Val d'Isere zjadą najlepsi alpejczycy z całego świata. Właśnie w tym francuskim kurorcie zorganizowane będą mistrzostwa świata. Oczywiście swoją drogą rozegrane też na tych stokach będą zawody Pucharu Świata, jak co roku.

W ośrodku trudno się nudzić. Ale trzeba pamietać, że w pełni sezonu może być mocno zatłoczony. Jeśli ktoś ma dosyć nart, może skorzystać z szerokiej oferty rozrywkowej, sportowej lub odnowy biologicznej. Narciarze mogą przyjeżdżać do Val d'Isere od początku grudnia do początku maja.

I jeszcze ostrzeżenie - planując wyjazd do Val d'Isere trzeba się liczyć z wysokimi cenami. Ale to dotyczy niemal wszystkich francuskich kurortów. Cóż, Francja to nie jest tani kraj.

Informacja turystyczna

Office de Tourisme
73150 Val d'Isere
tel. 0033 0 4 79 06 06 60
fax 0033 (0)4 79 06 04 56
mail: info@valdisere.com
www.valdisere.com
Rezerwacja
tel. 0033 0 4 79 06 06 60