Naczelnik TOPR o turystach nad Morskim Okiem: Bywają autentycznie zdziwieni, że tam nie ma latarni

| Aktualizacja:

Czy wprowadzenie opłat za akcje ratownicze zmniejszyłoby liczbę nieodpowiedzialnych zachowań turystów w górach? Naczelnik TOPR Jan Krzysztof w rozmowie z dziennik.pl wyjaśnia, dlaczego nie jest zwolennikiem takiego rozwiązania: "Nie widzę w tym celu edukacyjnego, czy mającego zapobiec kolejnym wypadkom. My cieszymy się, że obecnie możemy udzielać pomocy, nie dyskutując wcześniej o pieniądzach. Nie musimy też zajmować się zatrudnianiem firmy windykacyjnej, by ściągnąć należności, tak jak robią to Słowacy".

wróć do artykułu
 • ~olaf
  (2018-12-15 15:29)
  Takich turystów jak z Morskiego Oka którzy wzywają pomocy powinni karać mandatami pracownicy TOPR w regulaminie jest że po zmroku w parku nie wolno przybywać. Może 500zł wbiło by do tych pustych makówek trochę rozumu.
 • ~Dziadostwo
  (2018-12-15 23:57)
  że nie ma pieniędzy na latarnie
 • ~emik
  (2018-12-15 15:29)
  Wprowadzic obowiazkowe ubezpieczenia i akcje ratunkowe odplatne
 • ~ajax
  (2018-12-15 18:22)
  Też jestem za odpłatnością za akcje ratunkowe spowodowane przez bezmyślnych turystów.Dwa tygodnie temu w Karkonoszach grupa idi..ów postanowiła wejść na Śnieżkę w typowo letnich ubraniach.Skończyło się tym, że doznali hipotermii i musiał ich ratować GOPR.Jakby jeden z drugim miał w perspektywie zapłacenie za taka akcję z własnej kieszeni paręnaście tysiączków to może pomyślałby zanim by wpadł na tak "genialny" pomysł!?
 • ~Loli
  (2018-12-16 06:41)
  Wprowadzić obowiązek czytania ze zrozumieniem, komentowanych w internecie informacji.
 • ~bert
  (2018-12-15 16:08)
  Najwyższy czas wprowadzić bardzo wysokie opłaty za akcje ratunkowe w polskich górach!! A dodatkowe opłaty dla bezmyślnych turystów!! Tak być nie powinno, by ratownicy narażali swoje życie aby ratować durniów!!! Czesi potrafili to zrobić, a Polacy?? Czekają nie wiadomo na co!!!
 • ~obywatel
  (2018-12-17 09:51)
  Naczelniku Janie Krzysztofie to dlaczego co roku żebrzecie o pieniądze, których Wam co rusz na coś brakuje. Jeżeli macie "misję do spełnienia" wobec głupoli - turystów to zróbcie jeszcze zbiórkę z własnej kieszeni na ich rehabilitację.Mnie jako podatnikowi wydaje się, że powinni płacić z własnej kieszeni za swoją głupotę i nie przestrzeganie przepisów, bo inaczej nie wyleczą z niej aż do śmierci.
 • ~emik
  (2018-12-16 20:43)
  A moze nieodpowiedzialni turysci chca za friko lot smiglowcem.Za takie loty sie placi

Może zainteresować Cię też: