• ~ewangelik
  (2014-11-23 19:14)
  Jak tak wam szkoda tej ruiny to idźcie klerykalni półgłówki i ja remontujcie dla waszych klechów.A jak zdechniecie to ten klecha któremu daliście klucze do odremontowanej budy powie waszym dzieciom że pochówek kosztuje (mimo zasług)tyle że was stac nie będzie.jak można byc tak tępym i głupim aby w kraju który od 1000 lAT NISZCZONY BYŁ PRZEZ KOŚCIÓŁ KAT ,PRZEZ INSTYTUCJE KATOLICKA CHRONIĄCA WSZYSTKICH WROGÓW pOLSKI jeszcze tak bronic tej szubrawej instytucji.instytucji która z Bogiem nie ma nic wspólnego a napewno nie ze zbawieniem.
 • ~gość
  (2014-11-23 19:19)
  W Polsce PEŁNO RUDER KOCIELNYCH , które straszą dzieci i psują wizerunek miast jak np. W KRAKOWIE KURCHAN KSIĘDZA STANISŁAWA FIJAŁKA (totalnie odlotowy i wyjątkowo idiotyczny tzw.PROJEKT NIEWYPAŁ ! stworzony przez rzymskokatolickich biskupów z episkopatu w Polsce i współpracy ówczesnego nucjusza apostolskiego i prefekta kongregacji "Nauka i Wiara" w kurii rzymskiej.Projekt ten miała doprowadzić polskie społeczeństwo do monopolu pochówków tylko rzymskokatolickich i całkowitego obłędu i zastraszania na punkcie religii. Dziś KURCHAN KSIĘDZA FIJAŁKA pod Krakowem stoji TAK SAMO JAK TA KOŚCIELNA RUDERA ! w Sosnowcu a ksiądz Fijałek leży na ŚWIECKIM CMENTARZU ,gdzie odbywają się także ŚWIECKIE POGRZEBY z normalnym Mistrzem Świeckiej Ceremonji Pogrzebowej jak w Zachodnich Krajach Unii Europejskiej bez udziału jakiegoś księdza rzymskokatolickiego pijaczka i zboczeńca.
 • ~mb5851
  (2014-11-24 21:40)
  Były wspaniałe i prawdziwe słowa pięknej Anny Jantar. "Nic nie może przecież wiecznie trwać ...". Za wszystko (oszustwa-bajki) przyjdzie "wam" zapłacić... (mój dodatek). Oby jak najszybciej !!!. Amen.
 • ~gość
  (2014-11-23 19:31)
  Lepiej w mieście Sosnowcu tak jak w Koszalinie przez kierownika Urzędu Stanu Cywilnego stworzyć specjalny etat dla Mistrza Świeckiej Ceremonji Pogrzebowej zamiast remonontować rudery kościelne, opłacać remonty specjalne z udziałem konseratorów zabytków i sztukatorów ,dawać ulgi , przywileje i specjalne datki i ofiary duchownym jak frajer.
 • ~Kaszub
  (2014-11-24 21:23)
  Do Maxsa i jemu podobnym. Przez wieki was dymali, poniżali, wyśmiewali, pozostał wam jad, nienawiść i uszkodzone DNA!
 • ~jabberwocky
  (2014-11-22 21:36)
  Kościół ( instytucja) ma pieniądze, może zadbać o uratowanie kaplicy. Gdzie biskup diecezji? Może się dowie z internetu i zareaguje. A może nie.
 • ~Daniel
  (2014-11-23 19:43)
  W tej kościelnej ruderze w Sosnowcu wybudowanej w czasach zaborów i panowania katolickiej monarchii w wielu w państwach europejskich po ilustracji w książeczce tam leżącej która przedstawia intronizację przez dwóch biskupów i chrystusika jezusika w zamkniętej koronie zwieńczonej krzyżem możemy przypuszczać że wtedy takie cyrki jakie robi ksiądz Natanek z Intronizacją byłoby czymś normalnym i nowoczesnym na topie.
 • ~adamsilesia
  (2014-11-24 15:44)
  W końcu komuś na coś się ten budynek przydał. Pocieszające ze nadejdą czasy że tak jak w Niemczech czy Belgii pójdą te pustostany pod młotek!
 • ~marek
  (2014-11-26 08:34)
  kto zapomnał odnowić budowlę kiedy odeszła komuna-kości,oł czy lud boży a przede wszystkim kto zabromił?
 • ~Biniu
  (2014-11-25 00:00)
  To tylko możliwe w kapitalizmie, w PRL nie do pomyślenia -odbudowywano zniszczone w II wojnie światowej kościoły i inne sanktuaria i zakony.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.