• Rodzina Łopacińskich w Laosie
  3
  19
  Czy mając dwójkę dzieci, stałą pracę i poukładane życie, można pewnego dnia spakować się w plecak i wyruszyć z rodziną w podróż dookoła świata? Eliza i Wojciech Łopacińscy oraz dwójka ich pociech - Lusia i Wojtuś tak właśnie zrobili, a wrażeniami z rocznej wyprawy podzielili się w książce "Zabrałam brata na koniec świata". W rozmowie z dziennik.pl podróżująca rodzina zdradziła, jak przygotować się do takiej eskapady.
 • Split, Chorwacja
  5
  84
  Przy wjeździe do Chorwacji czekają turystów w tym roku kontrole graniczne. Dodatkowo, chorwacki rząd podniósł opłaty za autostrady. O ile wydłuży się i jak bardzo wzrośnie koszt podróży do tego kraju? O czym jeszcze warto wiedzieć podróżując tego lata do Chorwacji?
 • Malta
  10
  6
  Malta to niewielkie państwo znajdujące się na położonej na Morzu Śródziemnym wysepce wielkości Krakowa. To kameralne i urokliwe miejsce świetnie nadaje się zarówno na rodzinny wypoczynek, jak i intensywne zwiedzanie. Dla tych, którzy chcą odwiedzić Maltę, mamy kilka praktycznych wskazówek.
 • Koloseum w Rzymie
  Włoskie ministerstwo kultury poszukuje kandydata na dyrektora Koloseum na całym świecie. Zwycięzcy konkursu, którego ministerstwo spodziewa się zatrudnić, oferuje pensję w wysokości 145 tysięcy euro rocznie plus premię w wysokości do 35 tysięcy euro.
 • HUCZNY I PIĘKNY KARNAWAŁ W WENECJI
  Około 80 tys. osób uczestniczyło w imprezach ostatniej niedzieli karnawału w Wenecji.
 • Sevnica, rodzinne miasto Melanii Trump
  2
  11
  Trzy dni atrakcji zaplanowano od piątku, dnia zaprzysiężenia Donalda Trumpa, w słoweńskim miasteczku Sevnica, w którym dorastała nowa pierwsza dama USA Melania. Kawiarnie i restauracje wprowadziły do menu m.in. "ciasta i naleśniki Melanii" i "prezydenckie burgery".
 • Narciarz
  3
  1
  Dla wielu osób koniec roku oznacza długo wyczekiwany początek sezonu narciarskiego. Do tego stopnia, że gdy już założą strój narciarski dobrany zgodny z najnowszym krzykiem mody, buty oraz przypną narty, o które poprosili w liście do Świętego Mikołaja, zapominają o bożym świecie.
 • Plaża Varadero
  19
  Gdzie znaleźć najpiękniejsze plaże, jeżeli nie na największej wyspie Karaibów? Kuba, bo o niej mowa, to setki kilometrów piaszczystego wybrzeża jak z katalogu turystycznego, a miejscami – jeszcze zupełnie dzikiego i nieodkrytego. Zobacz najlepsze plaże w kurortach i poza nimi.
 • Jarmark świąteczny w Pradze
  3
  Poszukaj rodzinnej atmosfery na jarmarkach w najpiękniejszych miastach Europy. To świetny pomysł na krótki wyjazd z bliskimi i ominięcie przedświątecznej zakupowej paniki. Na tych jarmarkach poczujesz świąteczny nastrój.
 • Oslo
  3
  Norwegowie nie kojarzą się z ekstrawagancją, a Oslo to dla większości ludzi nowoczesna architektura, restauracje z gwiazdkami Michellina i fiordy. Jest jednak coś, co burzy wizerunek uporządkowanego, uładzonego miasta – naprawdę dziwne muzea. W Norwegii mają na ich punkcie bzika. Zresztą zobaczcie sami.
 • Madera
  4
  11
  Czy Sylwester nie mógłby się odbywać wiosną, kiedy pogoda bardziej sprzyja wyczekiwaniu na dworze na fajerwerki? Mógłby, jeżeli wybierzesz się na Maderę, gdzie co roku ma miejsce jeden z najlepszych na świecie pokazów sztucznych ogni, a temperatura w grudniu i styczniu sięga nawet 20°C.
 • Malediwy
  2
  Malediwy słyną z doskonałych warunków do plażowania i uprawiania sportów wodnych oraz jako kraina egzotycznej przyrody. Są wymarzonym miejscem na błogi relaks na plaży, niezależnie od pory roku. Zielony ląd otoczony pierścieniami piaszczystych, złocistych plaż oferuje jednak znacznie więcej atrakcji…
 • Prezydent Andrzej Duda

  Prezydent: Działanie grupy sędziów, którzy po orzeczeniu TSUE powrócili do SN, to złamanie konstytucji

 • Magirus Deutz Rosenbauer

  Unikatowy wóz strażacki na sprzedaż. "Stan niespotykany. Silnik pali na dotyk. Wjeżdża wszędzie" [ZDJĘCIA]

 • Wydatki na rachunki

  Podwyżki cen prądu, wody, gazu, wywozu śmieci... Po świętach będzie drożej

Zobacz więcej