• ~GDZIETUROZUM?
  (2012-02-08 00:00)
  NIE SWIATECZNE TYLKO RELIGIANCKIE.
 • ~kaszanka-polska
  (2012-02-08 02:20)
  dowód na to, że religia (w postaci rytuałów i doktryn) to szaleństwo, często prowadzące do zachowań masochistycznych a nawet wojen ... religia a wiara to zupełnie 2 odrębne światy ... w cale nie trzeba przynależeć do jakiejkolwiek religii, aby wierzyć w Boga - religie to są wielkie firmy/organizacje istniejące w celu zaspokojenia potrzeb finansowych ich kapłanów, a towarem który oferują za sowite datki są zbawienie, obietnica raju, oświecenie, reinkarnacja (smutne, że ludzie dają się na to tak łatwo nabrać) ...
 • ~Kazik
  (2012-02-08 07:43)
  do czego doprowadza slepota religijna,
  mamy oddaja dzieci na nauke religi,a ksadz mysli ze jemu wolno sie na nich wyzyc.
  SB bylo przedszkolem w porownaniu do nich.
  w mojej rodzinie byly 3 osoby molestowane ,i nawet nikomu nic nie powiedzieli bo mysleli ze to normalne, no i komu?
  dopiero po latach zrozumieli ze im krzywde zrobiono.
  zaoszczedze wam szczegulow, bo niesmaczne.
 • ~tu
  (2012-02-08 12:30)
  akurat znam paru ateistów pokłutych jak swinie. Wierzacego- zadnego
 • ~czy tam
  (2012-02-08 12:37)
  Czy wiesz, dlaczego wielu ludzi niesłusznie obwinia Boga o wszystkie cierpienia na świecie? Często dlatego, że według nich to On rządzi tym światem. Nie znają prostej, lecz ważnej prawdy, którą przedstawia Biblia. Otóż rzeczywistym władcą tego świata jest Szatan Diabeł.
  Biblia mówi otwarcie: „Cały świat podlega mocy niegodziwca” (1 Jana 5:19). Czy nie przyznasz, że to wiele wyjaśnia? Ten świat odzwierciedla osobowość niewidzialnej istoty duchowej, która „wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię” (Objawienie 12:9). Szatan to przepełniony nienawiścią, okrutny oszust. Nic dziwnego, że w świecie podległym jego wpływom króluje nienawiść, okrucieństwo i oszustwo. Właśnie to jest jedną z przyczyn ludzkich cierpień.
 • ~Dura-ace
  (2012-02-09 20:51)
  ufff! trzeba mieć ******** w głowie żeby się tak okazyjnie załatwić. Może oni tak lubują się w okaleczaniu na co dzień a w dniu święta ich fantazja szczyty pomysłowości notuje. I jeśli religia się z tym wiąże to polecam nabicie się na pal. Będzie ładnie z dozą minimalizmu i dramatycznie.
 • ~Victor
  (2012-02-10 08:44)
  Ksiądz jak każdy obywatel powinien założyć rodzinę. Jak wszyscy powinien podjąć trud wychowywania przyszłych obywateli. Głosząc kazanie łatwiej w temacie wychowywania dzieci będzie to znał z własnego doświadczenia. Pieniędzmi powinna zarządzać rada parafialna wybrana z mieszkańców zamieszkujących na stałe Przecież chyba do XVIII wieku księża rodziny posiadali.
 • ~olmaria7
  (2012-02-19 13:31)
  re -Viktor - głupoty piszesz - pojęcia nie masz w temacie i bzdury piszesz. Od X wieku księży obowiązuje celibat. Nie można - a wogóle - to szkoda polemizować z tobą
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.