• ~prawnik.
  (2013-11-16 12:31)
  Informacja dla "NIEMIECKI FAHRT CZY PRZEMYSLANA POLITYKA" : Twierdzenie, ze RFN jest zachwycona Donaldem Tuskiem jest nieprawdziwe. RFN bardziej akceptuje Tuska niz Kaczynskiego, bo Kaczynscy prowadzili polityke antyniemiecka ( i antyrosyjska ), ale to jest tylko wybor mniejszego zla. RFN jest najwiekszym platnikiem netto w UE, a Polska jest najwiekszym biorca netto unijnych subwencji, wiec RFN jest zainteresowana w tym, aby niemieckie pieniadze reformowaly Polske tak, aby Polska stala sie kompatybilna z reszta UE, gdyz wowczas wzroslaby wymiana handlowa miedzy Polska i RFN, a wymiana handlowa zawsze daje zyski. Tymczasem pod rzadami PO kierowanej przez Donalda Tuska w wiekszosci Polski nie ma postepu gospodarczego, tylko jest - niejednokrotnie bardzo silny - regres gospodarczy. Tylko w Wojewodztwie Malopolskim i w czesci Wojewodztwa Wielkopolskiego nastapily pozytywne zmiany spoleczno-gospodarcze po wejsciu Polski do UE. W innych wojewodztwach sytuacja albo zostala mniej wiecej taka sama, albo sie pogorszyla. Tu zwraca uwage to, ze w potencjalnie rozwojowym Wojewodztwie Lubelskim, ktore nie tylko posiada najlepsze gleby w Polsce, ale tez wegiel kamienny i gaz ziemny, jest obecnie stoszescdziesiattysiecy rodzin zyjacych ponizej minimum socjalnego. Poniewaz w Polsce biedni Polacy maja wiele dzieci, wiec to oznacza, ze w Wojewodztwie Lubelskim okolo miliona mieszkancow zyje ponizej minimum socjalnego. To uniemozliwia zwiekszenie wymiany handlowej miedzy RFN, a Polska, bo sila nabywcza polskiego spoleczenstwa sie zmniejszyla. To moze tez miec niekorzystne konsekwencje polityczne dla RFN, bo polski premier Donald Tusk chetnie przechwala sie w Polsce swoimi niemieckimi koneksjami, wiec polscy nacjonalisci moga skierowac swoja frustracje juz nie tylko przeciw PO - co jest uzasadnione - ale tez przeciw RFN - co nie ma uzasadnienia. Zatem niemiecka klasa polityczna bylaby bardziej szczesliwa, gdyby PO wybrala na swojego szefa kogos madrzejszego niz pilkarzyk Tusk, ale nie majac na to wplywu, musi robic dobra mine do zlej gry. I to jest na tyle.
 • ~PiereDOLE
  (2013-11-16 21:22)
  ******** artykuł.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2013-11-16 10:22)
  Ja do artykułu poniżej, bo tam nie można dodawać niezarejestrowanych komentarzy: j.ebać rudego c.wela, tą złodziejska mendę, rzadzącą z Sopotu !!!
 • ~ding dong
  (2013-11-16 10:37)
  W POlsce tez sa SLUMSY - nawet w syfiastej warszafce!
 • ~007
  (2013-11-16 11:06)
  Polacy nie muszą jechać przez cały "świat" aby zaznać tych wrażeń. Tusk z Komorowskim zapewnili nam tych emocji zaraz PO przekroczeniu progu.
 • ~NIEMIECKI FAHRT CZY PRZEMYŚLANA POLITYKA
  (2013-11-16 09:23)
  Elf | 16.11.2013 [08:57].
  NIEMIECKI FART CZY PRZEMYŚLANA POLITYKA

  W Niemczech nic nie dzieje się przypadkiem. Polityka zagraniczna, przynajmniej w stosunkach z krajami bloku wschodniego jest ustawiana co najmniej na 25 lat do przodu i cierpliwość ich, jak widać jest przez los nagradzana. Np. Tusk, który dla Polski jest kukułczym jajem, pasożytem, dla Niemiec jest darem losu. Niemcy mogą być z niego dumni. Polską gospodarkę rozwalił doszczętnie, naród podzielił, do życia POlitycznego wprowadził nową dla POlski ideologię - szowinizm POlityczny. Socjotechnika jest dla niego główną metodą sterowania nastrojami społecznymi. Podstępy, zasadzki, knowania, intrygi, kolaboranci w parlamencie, korupcja to jego atrybuty. Po polskiej gospodarce zostały maleńkie zakłady prywatne, manufaktura, szara strefa, bezrobocie, specjaliści już dawno wyjechali. Zatem z czego emerytury, ano z budżetu jak za PRL-u i o to właśnie ryżemu chodziło - doprowadzić kraj do ruiny i finansowej zapaści a wszystko po to, by jego ziomale zza Odry zabrali wszystko za marne grosze.
 • ~wuj sam
  (2013-11-16 11:38)
  obowiązkowo dla Nowaka i Gronkiewicz Waltz, bez biletu powrotnego
 • ~turysta
  (2013-11-16 11:43)
  Nie musicie wyjezdzac z Polski, aby POczuc smak biedy - wybierzcie sie na Mazury, w Kieleckie i do zlych dzielnic Lodzi.
 • ~do prawnik
  (2013-11-16 13:04)
  tuska wysłać precz do cioci Anieli i zakazać POwrotu !!
 • ~newyorker77
  (2013-11-16 18:23)
  No, cioz, Dzienniku - czerwona kartka za brak rozeznania "wtemtemacie", jak zwykl byl mawiac pewien elektryk o imieniu Bolek.
  Polska oferta bieda-wakacji jest bez porownania bogatsza, bardziej atrakcyjna I korzystniej zlokalizowana - w Europie Wschodniej, ponoc w cywilizowanym I zamoznym kraju, jak utrzymuja POlitycy. PO co pchac sie w drugi koniec swiata, skoro grzebiacych po wysypiskach, zebrzacych na ulicach, spiacych po parkach I w Tuskowej POlandii dostatek.I nie jest to imperialistyczna propaganda Polonusa, lecz autentyk z ulic stolecznej miasta Warszawy( I nie tylko), podpatrzony kilka m-cy wstecz.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.