• ~POlandia
  (2014-07-15 13:25)
  Polecałbym Wam odwiedzenie Białorusi. Znacie ten kraj tylko z wrogiej propagandy GW, TVN i innych "obiektywnych inaczej" mediów.
  Nie chcę rozwijać tematu wielu działaczy białoruskiej Polonii, bo to ludzie żyjący wyłącznie z dużych pieniędzy, pompowanych w nich przez Tuskowy rząd, z inicjatywy szefa MSZ. Szczekają tak, jak pan sobie zażyczy!
  Mój POLSKI przyjaciel z Warszawy mieszka tam od dobrych kilku lat, wraz ze swoją białoruską żoną. Nie jest żadnym urzędasem, ani "krewnym króliczka".
  Ma niewielką, WŁASNĄ firmę (prawno-finansowe przepisy prowadzenia prywatnego biznesu są tam tysiąc razy bardziej przejrzyste i uczciwe, niż w IIIRP).
  Gościłem ich u siebie (poza Polską). Znam realia, które by Was wszystkich bardzo zadziwiły!
  Nikt nie mówi, że tam jest raj, ale wrzeszczenie o biednym, uciemiężonym narodzie to całkowita bzdura! Pomówmy np. o ich autostradach i szosach, o najnowocześniejszym światowo sprzęcie na polach, w szpitalach, o wyposażeniu wszystkich (!) szkół w doskonały sprzęt komputerowy, itd...
  Odpowiedzcie mi na jedno pytanie - jeżeli jest tam tak źle, to dlaczego ludzie nie emigrują milionami, jak z Polski??? (Argument niemożności otrzymania paszportu jest NIEPRAWDĄ!).
  Pozdrawiam polskich „bojowników o wolność i demokrację”!!!
  Może lepiej rozejrzyjcie się wokół siebie, po Tuskowej rzeczywistości: syf pomieszany z biedą, zarządzany przez zgraję politycznych i gospodarczych gangsterów…
  No i jeszcze jedno: z wszystkich naszych wschodnich sąsiadów JEDYNIE Białorusini darzą Polskę i Polaków naprawdę szczerą, bezinteresowna sympatią.
  A za urzędniczą korupcję (bez względu na piastowane stanowisko) idzie się w Białorusi do więzienia, z wyrokiem nawet dożywocia, plus przepadek majątku skazanego i rodziny, na którą ten człowiek cośkolwiek przepisał, podczas prowadzenia swojej przestępczej działalności.
  CZY TO OSTATNIE nie jest dla władz PO i PSL wystarczającym argumentem, żeby nienawidzić Łukaszenki i jego „dyktatury”???
 • ~Eric - Melbourne
  (2014-07-17 04:23)
  Musze wyznac , ze nie wiem co o tym sadzic . Od 34 lat mieszkam w Australii I czesto w prasie polskiej czytam , ze Bialorus to dno , tylko patrzec jak sie to wszystko zawali . W Australii widzi sie bardzo duzo bialoruskich maszyn , traktory , koparki w gornctwie , maszyny budowlane , polskie towary takze sa widoczne jak np. zupki wproszku ,soczki , makarony itp. zastanawiam sie ktora gospodarka lepiej stoi ?Panstwo , ktore produkuje tak nowoczesne maszyny I wtakich ilosciach musi byc mocne .
 • ~Mark Twain
  (2014-07-15 14:07)
  Najlepiej pojechac i zobaczyc samemu.
  Dobrze jest miec znajomych i znac jezyk.
  Bywalem tam wielokrotnie i nasza propaganda ma sie nijak do rzeczywistosci w tym kraju.
  Gdy widze korespondencje z Bialorusi w TV natychmiast pokazywane sa jakies "dyzurne wychudzone krowy, pozniej -tez zapewne "dyzurny" - fragment muru z bialej cegly abysmy wyrobili sobie "wlasciwe wyobrazenie".
  Polecam znalezc w google chocby dworzec kolejowy w Minsku i porownac z naszym Centralnym (sprzed remontu,poniewaz nie wiem jak wyglada obecnie).
 • ~bolo
  (2014-07-15 12:26)
  Drogi mają lepsze jak my, czysto i porządnie, a Łukaszenka tępi korupcję, jak nikt inny na świeci. To nasze media dorabiają mu gębę.
 • ~geograf
  (2014-07-25 21:26)
  Polecam serwis zdjęciowy Korei Płn. Piekne kobiety, nowoczesne miasta i biedy tez nie widać.
 • ~jot
  (2014-07-15 10:00)
  Niemal w każdym zdaniu autor widać, że odczuwa satysfakcję ze swojej wyższości cywilizacyjnej nad prymitywną Białorusią i jej obywatelami.
 • ~J-23
  (2014-07-15 16:14)
  żydostwo się burzy bo nie mają tam wpływów **** wam w dupę zaplute zarazy
 • ~czas na ZMIANY -Najwyższy to CZAS ! !
  (2014-07-15 11:06)
  a w POLSCE reżim M a k r el i wprowadził 25 % bezrobocie ! !
 • ~Sarah
  (2014-07-16 03:58)
  Ale Siergiej złote zęby ma a my tolko porcelanowe.
 • ~pop
  (2014-07-15 21:44)
  Przyszłość należy do unii gospodarczej i wojskowej Polski, Ukrainy i Białorusi.
  Dojdzie do tego po upadku Ujni Europejskiej.
  No ale najpierw Polska musi sie pozbyć tych zdradzieckich elitek politycznych, a Białoruś musi pozbyć się pomnika Lenina.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.