Na ok. 1,7 tys. skontrolowanych w te wakacje autokarów turystycznych w ok. 80 przypadkach inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu - stwierdził rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Co szósty kierowca został ukarany mandatem. Kilkanaście autokarów było w tak złym stanie technicznym, że inspektorzy wycofali je od razu z ruchu.

Reklama

Te liczby są lepsze niż w zeszłym roku. Nie ma skokowej różnicy, ale można stwierdzić, że stan autokarów turystycznych się poprawia - wyjaśnił Gajadhur.

Inspekcja drogowa rozpoczęła teraz kontrole gimbusów i autokarów wożących dzieci do szkół. - Wzmożone kontrole będą prowadzone przez cały wrzesień. Na ogół tzw. autobusy szkolne są w gorszym stanie technicznym niż autokary turystyczne, dlatego będziemy je dokładnie sprawdzać - powiedział rzecznik.

Dodał, że jeżeli rodzice będą chcieli, by Inspekcja Transportu Drogowego sprawdziła autobus, którym ich dzieci jeżdżą do szkoły, to mogą skontaktować się telefonicznie lub emaliowo z wojewódzkim inspektoratem transportu drogowego.