Korona Smakosza to konkurs umożliwiający gościom ocenę ich ulubionych restauracji, organizowany przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną oraz Macro Cash & Carry. W weekend 20-21 października każdy, kto zdecyduje się odwiedzić jeden z ponad 70 lokali biorących udział w akcji, otrzyma wraz z rachunkiem prostą ankietę. Pozwoli ona ocenić restaurację w dziewięciu różnych kategoriach.

Reklama

Mamy nadzieję, że znaleźliśmy kolejny pretekst do wyjścia z domu i odkrywania poznańskiej oferty gastronomicznej. W konkursie nie ma przegranych. Jest tylko dobra zabawa i szansa na cenne nagrody, zarówno dla restauracji, jak i ich gości - powiedział Jakub Pindych, koordynator akcji z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Goście restauracji będą oceniać m.in. smak potraw, wystrój lokalu, jakość obsługi, atmosferę, ocenią też, czy lokal nadaje się na romantyczną kolację, wyjście ze znajomymi, lub rodzinne spotkanie.

Restauracje, które uzyskają najwyższe oceny otrzymają statuetki "Korona Smakosza", oraz możliwość zrobienia całkiem sporych zakupów u partnera konkursu. Również "krytycy" mają szanse na wylosowanie np. telewizora, tabletu czy aparatu fotograficznego.

Wyróżnienia dla najlepszych restauracji zostaną oficjalnie przyznane 11 listopada.

Reklama