Dziennik Gazeta Prawana logo

PKP utrzymuje zmieniony rozkład na ruchliwej trasie do Warszawy

11 sierpnia 2014, 08:00
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
dworzec pkp
dworzec pkp/Shutterstock
Zmieniony rozkład jazdy na linii kolejowej Łódź-Warszawa utrzymany. Od dziś na tej trasie miał wrócić stary rozkład, ale PKP Polskie Linie Kolejowe zdecydowały inaczej.

Rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec przekonuje, że decyzję poprzedzono szczegółowymi analizami. Zmieniony rozkład będzie obowiązywał do końca wakacji (31 sierpnia). Na peronach na pięciu stacjach pojawią się dodatkowi informatorzy, a z głośników będą emitowane komunikaty.

Obecną organizację ruchu wprowadzono 22 lipca. Codziennie na tej trasie jeździ około 60 składów. Według PLK, linia jest w tak złym stanie, że konieczny był jej remont.

Polskie Linie Kolejowe szacują, że prace zakończą się w przyszłym roku. Koszt modernizacji 60-kilometrowego odcinka to wydatek około miliarda złotych.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj