O Net Holiday ostatnio było głośno. Najpierw zarząd firmy ogłosił, że zmienia właściciela ("Jak mówił wtedy prezes Adam Goc, firma należąca do bułgarskiego przedsiębiorcy Aleksandra Pawłowa, prowadzącego działalność touroperatorską w Czechach (spółka Alexandria), ma przejść w ręce polskiego zwrot pieniędzy klientom.

Reklama

Teraz "okazało się, że skala nieprawidłowości w spółce oraz naruszeń podstawowych zasad prawidłowego zarządu, okazały się dla spółki dewastujące, a – w połączeniu z trudną sytuacją rynkową – nie było innego wyboru niż złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. Jako nowi właściciele spółki i członkowie jej zarządu podejmiemy wszelkie dopuszczalne prawem środki, aby pociągnąć do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za wspomniane nieprawidłowości i nadużycia, dokonane bez wiedzy tak obecnych, jak i poprzednich właścicieli spółki", można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Jacek Panek, znany menedżer, specjalista od kontraktowania hoteli za granicą, założył Net Holiday w 2012 roku. Wcześniej pracował dla biura podróży Sky Club, spółki córki biura Triada. Oba biura zbankrutowały - najpierw Triada, a kilka miesięcy później Sky Club. źródło: Rp.pl.