- Jest to jedno z trzech zawinięć tego, mierzącego 293,8 metrów długości, statku do Portu Gdynia, który gościliśmy po raz pierwszy w 2013 roku - poinformował w środę dział marketingu Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA.

Reklama

Chrzest MSC Poesia odbył się 5 kwietnia 2008 r. w Dover w Wielkiej Brytanii. Statek ma 12 pokładów, na które może zabrać 3 tys. pasażerów, nad którymi czuwa 987 osobowa załoga.

Armatorem jednostki jest największa włoska linia rejsowa MSC Cruises. Statki należące do tej floty charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz wysokim standardem. MSC Cruises oferuje rejsy statkami po Morzu Śródziemnym, Fiordach Norweskich, Karaibach, Ameryce Południowej oraz Emiratach Arabskich.

Ogółem w roku 2019 w Porcie Gdynia awizowanych jest 51 wizyt pasażerskich cruiser-ów, na których przypłynie ok. 120 tysięcy turystów.

W tym roku rekord w Gdyni będzie należał do Norwegian Getaway - najdłuższego i jednocześnie największego pod względem tonażu - który po raz pierwszy gościł w Gdyni 23 czerwca 2017 r. Pływający pod banderą Bahamów statek, należący do armatora Norwegian Cruise Line, liczy 325,7 metrów długości, a na jego pokładzie znajduje się ponad 2000 kabin i apartamentów zdolnych pomieścić niemal 4000 pasażerów.

Reklama

Rekordzistą pod względem liczby zawinięć do Portu Gdynia będzie w tym roku AIDAmar, która przypłynie 16 razy. Ostatni raz stanie się to 7 października i będzie zakończenie w 2019 r. sezonu wycieczkowców w Gdyni.

W 2018 r. Port Gdynia gościł 50 dużych statków wycieczkowych.