Kontynuujemy realizację tego samego protokołu ewakuacji – poinformowała. W hotelu przebywało 726 turystów, 215 już wyjechało, w tym 130 z tych, którzy przyjechali po 24 lutego, kiedy zostali odizolowani zakażeni Włosi (tj. pierwsze osoby w hotelu, o których stwierdzono Covid-19 - red.) - dodała. W H10 Costa Adeje Palace pozostaje 511 turystów.

Reklama

Martinez zaznaczyła, że władze współpracują z ambasadami państw pochodzenia gości.

W grupie ponad 700 turystów w hotelu znajdowali się także Polacy, co potwierdziło MSZ.

Turystka z Wielkiej Brytanii, będąca szóstą osobą spośród hotelowych gości, u której potwierdzono zakażenie, nie miała ani nie ma żadnych symptomów choroby. Nie była związana z grupą turystów włoskich, w której u pięciu osób potwierdzono zakażenie i przebywają obecnie w szpitalu, zaś pozostałych pięć jest odizolowanych w swoich pokojach w hotelu.

Brytyjka przyjechała do hotelu 23 lutego, czyli na jeden dzień przed odizolowaniem Włochów. Zaraz po stwierdzeniu u niej koronawirusa została przewieziona do szpitala, a lokalny Ośrodek Epidemiologiczny bada osoby, z którymi miała kontakt.

Turyści pozostający w hotelu wyrazili zaniepokojenie nową sytuacją - relacjonuje "El Confidencial". Zwracają uwagę, że zakażona Brytyjka przez ostatni tydzień swobodnie poruszała się po hotelu i jadła w restauracji hotelowej z pozostałymi turystami.