Jak zaznaczyła, pociągi będą kończyły trasy na ostatnich stacjach przed granicą; w przypadku KŚ będą to Chałupki.

Otrzymaliśmy informację o wstrzymaniu połączeń do Bohumina od 14 marca na 30 dni. Nasze pociągi będą kończyć bieg w Chałupkach. České Dráhy nie wjeżdżają na teren polskiego Cieszyna. Słowackie pociągi nie wjeżdżają do Zwardonia - napisała w rozesłanej informacji Iwańska.

Reklama

Dotąd w dni robocze czeską granicę w Chałupkach przekraczało sześć par pociągów Kolei Śląskich relacji Katowice-Bohumin (a także pociągi dalekobieżne innych przewoźników, m.in. ekspres PKP Intercity Silesia z Warszawy do Pragi czy uruchamiany przez Koleje Austriackie - ÖBB pociąg NightJet z Berlina do Wiednia).

Do polskiego Cieszyna wjeżdżało dziewięć pociągów ČD relacji Frydek-Mistek – Cieszyn. Granicę w Zwardoniu przekraczało pięć par pociągów Železnic Slovenskej republiky (ŽSR), kursujących w relacji Żylina – Zwardoń oraz jeden pociąg PKP Intercity – PLK relacji Gdynia Główna – Żylina.

W związku z zagrożeniem koronawirusem czeski rząd wprowadził w czwartek na 30 dni stan wyjątkowy na terytorium całego państwa.

Również w czwartek rząd Słowacji zdecydował, że granice tego państwa będą mogli przekraczać tylko cudzoziemcy zarejestrowani na pobyt stały lub czasowy. Poinformowano m.in. o wstrzymaniu międzynarodowej pasażerskiej komunikacji lotniczej, kolejowej i autobusowej, z jednoczesnym utrzymaniem transportu towarowego.