Monitorujemy sytuację na bieżąco – powiedziała wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim. Na chwilę obecną nie widzimy przesłanek zamknięcia całej przestrzeni publicznej, ale cały czas apelujemy o pozostawanie w domach - dodała.

Reklama

W Sopocie zamknięte są wszystkie place zabaw, skate parki i siłownie na świeżym powietrzu. Te, które nie mają ogrodzeń zostały wygrodzone taśmą. Straż Miejska przez cały czas informuje i zachęca spacerowiczów do powrotu do domów.

Gdańsk: Molo w Brzeźnie zamknięte od czwartku

Z związku z decyzjami rządu zmierzającymi do maksymalnego utrudnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju molo w Gdańsku-Brzeźnie będzie zamknięte od 26 marca do 13 kwietnia - poinformował w środę Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu (GOS).

GOS już wcześniej podjął decyzję o zawieszeniu funkcjonowania czterech pływalni Chełm, Orunia, Osowa oraz Stogi, a także obiektów sportowych: Miejska Hala Sportowa ul. Kołobrzeska 61, Kompleks Sportowy Traugutta 29, Kompleks Sportowy Grunwaldzka 244, Stadion żużlowy im. Z. Podleckiego oraz Kompleks Sportowy Zielonogórska 4.

Apelowaliśmy także o niekorzystanie do odwołania z placów zabaw, skateparków, boisk osiedlowych oraz siłowni plenerowych zarządzanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia rekomendujemy unikanie dużych skupisk ludzkich i pozostanie w domu - dodał Pawelec.

Od czwartku decyzją miejscowych władz będą też zamknięte dla spacerowiczów molo w Gdyni-Orłowie.