Trzy dni pobytu w hotelu albo tydzień w apartamencie dla dwóch osób z kolacją w restauracji - w ten sposób popularny kurort nad Adriatykiem postanowił podziękować za zaangażowanie i poświęcenie pracownikom placówek medycznych i wszystkim, którzy niosą pomoc chorym i pilnują przestrzegania przepisów wprowadzonych przez rząd. Z inicjatywą tą wystąpiły Izba Handlu i federacja hotelarzy z Caorle nazywając te osoby "aniołami".

Reklama

By spłacić ogromny dług za ich służbę postanowiliśmy zaproponować im możliwość bezpłatnego spędzenia kilku dni zasłużonego wypoczynku” - powiedział prezes federacji właścicieli hoteli Loris Brugnerotto.

Szef Izby Handlu Corrado Sandrin podkreślił: Nasi pracownicy nie mogą doczekać się tego, by świętować koniec kryzysu z tymi, którzy skorzystają z tej inicjatywy.

Przedstawiciele tamtejszego biznesu zapewnili, że lokalne władze osobiście powitają nadzwyczajnych gości, kiedy tylko skończy się obecna walka z wirusem.

Włosi wzięli przykład z Polaków? Kilka dni temu burmistrz Helu oraz przedsiębiorcy z Krynicy Morskiej ogłosili, że w podziękowaniu za walkę z koronawirusem. zapraszają medyków z całej Polski na darmowe wczasy nad morzem.

Akcja #BrawaDlaWas / Materiały prasowe