Władze archipelagu Madery oraz lokalne media wskazują, że sukces w zwalczaniu epidemii jest wynikiem szybko wprowadzonych tam restrykcji oraz konsekwencji w ich egzekwowaniu.

Reklama

Wydawany w Funchal, stolicy autonomicznego regionu Madery, dziennik “Diario de Noticias” przypomniał, że lokalna policja pieczołowicie kontrolowała przestrzeganie kwarantanny przez osoby chore na Covid-19, a także przez przybywających na wyspę turystów.

Regionalna gazeta przypomniała, że każdy z urlopowiczów docierających na Maderę lub drugą wyspę archipelagu, Porto Santo, od marca musi pozostać w hotelu.

Jak wyjaśnił odpowiedzialny za maderskie służby sanitarne Pedro Ramos, dotychczas w całym archipelagu zanotowano 53 przypadki zakażenia koronawirusem, wśród których jest czworo turystów z Holandii. Trzech chorych uznano już za wyleczonych.

Od siedmiu dni w archipelagu nie notujemy żadnego zakażenia. Nadal też nie nastąpił żaden zgon wskutek Covid-19 - dodał Ramos.

Według najnowszych dostępnych danych, opublikowanych w czwartek wieczorem, w całej Portugalii zanotowano 629 zgonów na Covid-19 oraz prawie 18,9 tys. przypadków zakażenia koronawirusem.