Dziennik Gazeta Prawana logo

Chiny: Prognozy ożywienia turystyki po miesiącach ograniczeń epidemicznych

30 września 2020, 10:03
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Koronawirus Chiny
<p>Koronawirus Chiny</p>/ShutterStock
Chińscy analitycy spodziewają się, że w czasie nadchodzącego "złotego tygodnia” wolnego od pracy dojdzie do znacznego ożywienia krajowej turystyki, którą przez dziewięć miesięcy gnębiła pandemia Covid-19 - podały miejscowe media.

"Złoty tydzień” rozpoczynający się od święta narodowego 1 października jest tradycyjnie jednym z okresów największego natężenia turystyki w Chinach, zarówno krajowej, jak i zagranicznej. W ubiegłym roku Chińczycy odbyli w tym okresie 782 mln podróży, a ponad 7 mln osób wyjechało za granicę.

Według szacunków chińskiego Instytutu Badań Turystycznych w okresie wolnym od pracy, który w tym roku będzie trwał osiem dni, Chińczycy odbędą około 550 mln podróży. Chińskie koleje spodziewają się 108 mln przejazdów – podała chińska prasa.

Ożywienie krajowej turystyki w Chinach kontrastuje z sytuacją w wielu innych częściach świata, gdzie wciąż obowiązują surowe ograniczenia zgromadzeń – podkreślają obserwatorzy.

 – oceniła platforma turystyczna Trip.com, szacując, że łączna liczba podróży może wynieść nawet 600 mln.

Wydatki na hotele osiągną w tym okresie poziom sprzed roku albo nawet go przewyższą – prognozuje platforma pośrednicząca w usługach Meituan Dianping.

Komentatorzy spodziewają się jednak, że niewiele osób zdecyduje się na wyjazdy zagraniczne, biorąc pod uwagę regulacje przeciwepidemiczne w poszczególnych krajach i niewielką liczbę międzynarodowych połączeń lotniczych. W związku z pandemią chińskie MSZ zaleca unikanie podróży zagranicznych, o ile nie są one konieczne.

Największa fala zakażeń koronawirusem w Chinach minęła wiosną, a gospodarka wróciła już zasadniczo do normy, choć w kraju wciąż występują obawy o możliwy nawrót pandemii. By zmniejszyć ryzyko zakażeń, atrakcje turystyczne ograniczają liczbę odwiedzających i stosują środki ostrożności, takie jak rejestracja gości i pomiary temperatury ciała.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj