Według rzeczniczki firmy nowe produkty powinny być bardziej przyjazne dla środowiska i zdrowsze, na przykład sałatki i musli. W sprzedaży dostępny będzie również popularny sok pomidorowy i produkty regionalne. W przyszłości pasażerowie Lufthansy otrzymają bezpłatną butelkę wody na lot.

Reklama

Rozporządzenie to ma już zastosowanie do spółek grupy Brussels Airlines i Eurowings, a od marca zostanie rozszerzone na Lufthansę, Swiss i Austrian.

Do czasu pandemii koronawirusa na europejskich lotach linii lotniczych standardem były darmowe napoje oraz - w zależności od długości lotu - przekąski, kanapki czy małe ciepłe dania.

To nie pierwszy raz, kiedy Lufthansa oszczędza na jedzeniu - podkreśla "Spiegel". Pod koniec 2019 roku firma ograniczyła liczbę posiłków na trasach długodystansowych: zamiast dwóch ciepłych posiłków przed lądowaniem była tylko jedna "wysokiej jakości zimna kanapka”.

Dla linii lotniczych jedzenie na pokładzie to przede wszystkim koszt. Menu w klasie ekonomicznej kosztuje około pięciu euro na długich trasach. W klasie biznes może kosztować dwa razy więcej. Ponadto linie lotnicze wnoszą opłaty serwisowe za dostawę żywności na pokład.