Widać zdecydowaną poprawę w zachowaniu turystów i przestrzeganiu obostrzeń w porównaniu do ubiegłego weekendu. Było o wiele spokojniej. Zwiększyła się też liczba policyjnych patroli – powiedział rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Reklama

264 interwencje policji

Policjanci od piątku do poniedziałku rano przeprowadzili w powiecie tatrzańskim 264 interwencje: nałożono 298 mandatów karnych, z czego 257 dotyczyło braku maseczek. 81 wniosków o ukaranie trafiło do sądu, z czego 71 dotyczyło braku maseczek. Jedna osoba została zatrzymana za usiłowanie wręczenia policjantom łapówki. Zatrzymano też jedną osobę za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Policjanci ujawnili także pięć nieprawidłowości w transporcie zbiorowym - chodzi o przeładowane pasażerami busy.

Sceny z poprzedniego weekendu, kiedy tłumy turystów bawiły się na Krupówkach, już się nie powtórzyły. Nasycenie policyjnych patroli na Krupówkach, ale także w innych miejscach powiatu tatrzańskiego, między innymi w Białce Tatrzańskiej, było bardzo duże - powiedział rzecznik zakopiańskiej policji.

Podczas weekendu porządku w Zakopanem pilnowały dodatkowe siły policji z Krakowa.

W poprzedni weekend policjanci pod Tatrami interweniowali blisko 300 razy i nałożyli wówczas 164 mandaty karne, głównie za brak maseczek