Wśród gmin, które do czwartku potwierdziły zastosowanie sygnalizacji świetlnej informującej o wolnym miejscu na plaży, są m.in. popularne wśród zagranicznych turystów kurorty turystyczne Cascais oraz Albufeira.

Reklama

Według ocen dziennika “Jornal de Noticias” semafory pojawią się również na plażach w rejonie miast Mafra, Setubal, Sintra oraz na położonej w aglomeracji Lizbony Costa de Caparica.

Nowe inwestycje

Gazeta wskazała również, iż wraz z przedłużaniem się pandemii w pobliżu popularnych portugalskich kąpielisk szybko przybywa nowych inwestycji w domy jednorodzinne.

Już po pierwszej fali koronawirusa w wielu miejscach wybrzeża nasiliło się zjawisko kupowania terenów pod budowę domów. Inwestorami są głównie osoby, które wcześniej rezydowały w miastach. Po ponad roku od początku Covid-19 na świeżo zakupionych terenach trwają zaawansowane prace budowlane - powiedział PAP mieszkający w podlizbońskim kurorcie Ericeira Francisco Sena.

Dodał, że zarówno w rejonie Ericeiry, jak w popularnym wśród zagranicznych turystów regionie Algarve w ciągu ostatniego półrocza doszło do drastycznego wzrostu cen materiałów budowlanych.