Sezon wakacyjny w Wiśle daje się odczuć po 10 lipca. W pierwszej kolejności Polacy rezerwują jednak miejsca nad morzem. Synoptycy zapowiadają, że pogoda będzie ładna, wiec liczymy, że sezon w tym roku rozpocznie się nieco wcześniej – powiedział Karolina Wantulok.

Reklama

"To jeszcze nie są wakacje"

Jak dodała, rezerwacji na najbliższe dni jest sporo, ale – jak się wyraziła – "to jeszcze nie jest tak jak w długi weekend". To jeszcze nie są wakacje - zaznaczyła.

Wśród turystów, którzy już przyjechali, widać, że osoby zaszczepione przeciw Covid-19 czują się swobodniej. Sami mówią, że mniej się bali przyjechać. Gdyby nie szczepienie, pewnie nie odważyliby się wybrać - wskazała. Dodała jednak, że to, czy ktoś jest zaszczepiony czy nie, nie robi większych różnic w rezerwacjach.

Szefowa informacji turystycznej w Szczyrku Sabina Bugaj przyznała, że w ostatnich dniach odbiera bardzo dużo telefonów od zainteresowanych przyjazdem. Turyści pytają o noclegi i atrakcje, o imprezy. Dobra prognoza pogody powoduje, że wiele osób planuje przyjazd – dodała.

Bugaj powiedziała, że w Szczyrku obłożenie największych hoteli jest spore, ale to wynika m.in. z imprez, które w weekend się odbędą. Rozpoczyna się cykl konkursów w skokach narciarskich Lotos Cup. To ponad 200 zawodników wraz z ekipami. Jest duży zlot motocyklistów. Wszyscy śpią w Szczyrku – powiedziała.