"GW" zwraca uwagę, że wdrożony na początku lat 90. system Kurs 90 jest archaiczny, dochodzi w nim do awarii i brakuje wielu funkcji ułatwiających rezerwację.

Nowy system sprzedaży biletów PKP

Jak podaje gazeta, system ma zostać zastąpiony - PKP Informatyka, dostawca usług IT na kolei, ogłosiła właśnie przetarg na nowy system do sprzedaży biletów. Zostanie sfinansowany z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

Budowa wielomodułowego systemu, integrującego liczne funkcjonalności dedykowane zarówno przewoźnikom, jak i pasażerom, przyczyni się do wzmocnienia atrakcyjności kolei, wzrostu mobilności społeczeństwa oraz znaczącej poprawy standardów obsługi klienta - stwierdza Tadeusz Turzyński, prezes zarządu PKP Informatyka.

Reklama

Dopytywany w maju przez dziennikarza branżowego portalu Rynek Kolejowy zapowiedział, że nowy system ma być wdrożony "na rok 2023". Nowy system ma działać przez całą dobę, czyli bez przerw serwisowych, wszystkie funkcje powinny być dostępne poprzez przeglądarki internetowe, a system ma umożliwiać realizację 50 transakcji sprzedaży biletów, rezerwacji i zapytań o cenę w ciągu sekundy. Miesięcznie musi obsłużyć 90 mln transakcji.

Termin składania ofert w przetargu upływa 19 sierpnia.