Według wiceprezesa Portu Lotniczego Poznań-Ławica Piotra Bykowskiego rozbudowywana oferta linii lotniczej jest w obecnych, trudnych dla branży i poznańskiego lotniska czasach pandemii szansą dla poznaniaków i Wielkopolan na realizację ich planów podróżniczych.

Reklama

Po okresie wakacyjnym i największej siatce połączeń w historii lotniska, teraz sezon zimowy, z ogłoszonym przez Ryanair rozkładem lotów, ponownie otwiera optymistyczne perspektywy. Amman, Bruksela, Helsinki i Manchester, oczekiwane od dłuższego czasu, to kierunki tak różnorodne, że spełnią różne potrzeby naszych pasażerów – powiedział.

Odbudowa ruchu lotniczego i turystyki

Prezes Buzz – linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair - Michał Kaczmarzyk podkreślił, że Ryanair "angażuje się w odbudowę ruchu lotniczego oraz turystyki w Polsce, przywracając połączenia oraz uruchamiając nowe trasy".

Reklama

Ryanair będzie obsługiwał łącznie 23 trasy z Poznania, co potwierdza, że podróże lotnicze wracają do poziomu sprzed pandemii – powiedział Kaczmarzyk.

Pięć nowych kierunków w rozkładzie lotów Ryanaira z wrocławskiego lotniska

Linia Ryanair ogłosiła zimowy rozkład lotów z Wrocławia oraz inaugurację pięciu nowych połączeń. Łącznie od października Ryanair będzie oferował z Wrocławia 30 tras, umożliwiając mieszkańcom Dolnego Śląska bezpośrednie podróże w różnych kierunkach.

Reklama

Jak podano w przesłanym przez przewoźnika w czwartek komunikacie, pasażerowie mogą już zarezerwować loty w jednym z pięciu nowych kierunków Ryanaira z Wrocławia: Billund (Legoland), Bournemouth, Lizbona, Paphos czy Piza. Z

Prezes Buzz linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair Michał Kaczmarzyk powiedział, że z okazji ogłoszenia zimowego rozkładu lotów z Wrocławia Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 89 zł. Promocja obowiązuje jedynie do soboty (4 września) na loty do listopada na wybranych trasach.

Prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś powiedział, że nowe połączenia w zimowym rozkładzie lotów to bardzo pozytywny sygnał w trudnym, nieprzewidywalnym okresie pandemii.

Lato pokazało, że pasażerowie przyzwyczaili się już do regulacji covidowych i w dużej mierze nauczyli się latać na nowych warunkach. Dlatego mamy nadzieję, że zimowy rozkład lotów, w którym pasażerowie znajdą interesujące nowości i bardzo urozmaiconą ofertę połączeń pozwoli na planowanie kolejnych bezpiecznych, tym razem jesienno-zimowych podróży – powiedział Kuś.