"Wydajemy zakaz lotów do 7 krajów, które są rekomendowane przez Europejską Agencję ds. Kontroli Zakażeń. Na liście: Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA i Zimbabwe" - powiedział w poniedziałek misnister zdrowia Adam Niedzielski. Osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużona kwarantannę do 14 dni.
W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej szef resotu zdrowia poinformował, że w związku nowym wariantem wirusa Omikron wprowadzony zostaje w Polsce pakiet alertowy obostrzeń.
powiedział Niedzielski. Zaznaczył, że kraje zostały przez ECDC uznane za kraje szczególnego ryzyka.
- oświadczył szef MZ.
Wyjaśnił, że "osoby, które będą wracały z tych krajów - niezależnie jaką drogą - będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni". - zaznaczył Niedzielski.
Niedzielski: Dla podróżujących ze strefy non-Schengen wydłużenie kwarantanny
Minister zdrowia Adam Niedzielski, w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa - Omikron - zapowiedział zmianę zasad dla osób, które podróżują do Polski z krajów non-Schengen.
- powiedział szef MZ.
Jak dodał, celem jest spowolnienie transmisji wirusa przez granicę.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|