Z powodu problemów z brakiem prądu pociąg z około 300 pasażerami utknął w niedzielę w departamencie La Somme na północy Francji około godziny 17:00. Pasażerowie nie mogli opuścić pociągu przez trzy godziny, informuje „HLN”.

Reklama

Rzecznik przewoźnika powiedział dziennikowi, że drzwi pociągu były otwarte i pasażerom podawano wodę. Z relacji holenderskiego portalu RTL Nieuws wynika jednak, że drzwi udało się otworzyć dopiero po dwóch godzinach.

Ze względu na wysoką temperaturę kilka osób zasłabło i konieczne było wezwanie ratunkowego helikoptera. „HLN” informuje, że ostatecznie nikt nie trafił do szpitala.

Około godziny 21 wszyscy pasażerowie zostali zabrani zastępczym pociągiem do Brukseli, gdzie część z nich musiała spędzić noc, ze względu na brak połączeń do innych miast.

Reklama

Kłopoty Thalys

To kolejne kłopoty przewoźnika Thalys. W ubiegłym tygodniu kilkaset osób zostało uwięzionych na kilka godzin na podparyskiej stacji Saint-Denis w pociągu relacji Paryż-Amsterdam z zepsutą klimatyzacją, podczas gdy temperatura na zewnątrz wynosiła 40 stopni Celsjusza. W pociągu zrobiło się tak gorąco, że zdesperowani pasażerowie wybijali szyby w oknach wagonów.

Andrzej Pawluszek